Metaverse Division Meta notuje 13,5 miliarda dolarów straty w roku 2022

Metaverse Division Meta, czyli komórka korporacji Meta (dawniej Facebook rzecz jasna) zanotowała w roku 2022 stratę rzędu 13,5 miliarda dolarów. Metaverse Division Meta wchodząca w skład oddziału Metaverse Reality Labs to względnie młoda komórka, której zadaniem jest zajmowanie się szeroko rozumianym „przeniesieniem firmy Meta do wirtualnej rzeczywistości”.

Szef Meta, Mark Zuckerberg twierdzi jednak, że niezależnie od kiepskiego wyniku finansowego nowego oddziału, jego optymizm co do świetlanej przyszłości firmy w metaverse pozostaje niezachwiany i nie zamierza ograniczać inwestycji w tym zakresie. Poza „długoterminowym optymizmem”, CEO Meta nie wykazuje sceptycyzmu co do obecnego modelu i zapewnia, że wszystko jest tip-top.

Zobacz też: Celsius okazał się być piramidą finansową z prawdziwego zdarzenia

Czy Facebook (Meta) może wrócić na fotel lidera w obszarze mediów społecznościowych?

Wszyscy pamiętamy lata, podczas których Facebook był niekwestionowanym liderem w obszarze mediów społecznościowych i przez moment mogło się nawet wydawać, że nikt nie będzie w stanie zdetronizować króla Marka i jego platformy. Tak się jednak nie stało – na rynku pojawiły się nowocześniejsze platformy i komunikatory, które z powodzeniem przeciągnęły użytkowników Facebooka na swoją stronę.

Z pozycji jedynego, niekwestionowanego króla dziś nie wiele już zostało, a sama platforma przypomina raczej słup ogłoszeniowy lub gazetkę reklamową. Oczywiście Meta to nie tylko Facebook – jest jeszcze potężny Instagram czy posądzany o odsysanie danych WhatsUpp – nie zmienia to jednak faktu, że sam Facebook nie nadążą za konkurencją i nie jest w stanie przyciągać nowych użytkowników z taką siłą, jak kilka/kilkanaście lat temu.

Tak czy inaczej Mark Zuckerberg od ok. dwóch lat systematycznie powtarza, że przyszłość firmy Meta (swoją drogą bardzo chwytliwa nazwa w j. polskim) leży właśnie we wspomnianym metaversie i w komórce Metaverse Divison Labs, dlatego dotychczasowe straty nie mają dla niego większego znaczenia. Przynajmniej tak twierdzi.

Zobacz też: FED widzi „globalną dezinflację” na horyzoncie

Komentarze