MercadoLibre chce wprowadzić płatności kryptowalutowe

2 971

Popularna argentyńska platforma handlowa MercadoLibre chce wprowadzić płatności z wykorzystaniem kryptowalut.

Za wdrożenie tej opcji ma odpowiadać aplikacja MercadoPago, która pozwala teraz użytkownikom z Brazylii handlować i przechowywać dwie najpopularniejsze kryptowaluty (BTC i ETH) oraz stablecoiny USDP.

Kamień milowy dla branży krypto

Informacja o wprowadzeniu możliwości handlowania kryptowalutami i Paxos w aplikacji MercadoPago pojawiła się na twitterowym profilu firmy odpowiedzialnej za Pax Dollar (USDP), który przez wiele osób uważany jest za najbezpieczniejszy stablecoin:

Osiągnięto kolejny kamień milowy dla krypto. Największy dostawca płatności w Ameryce Łacińskiej pozwoli użytkownikom kupować, sprzedawać i przechowywać BTC, ETH i stablecoin USDP.

Today marks another huge milestone in #crypto. 

@mercadopago

, the largest payments provider in #LatAm, will offer Brazilian customers the ability to buy/sell/hold $BTC $ETH and the Paxos dollar #stablecoin $USDP #PoweredByPaxos

Docelowo dzięki współpracy pomiędzy MercadoPago i Paxos użytkownicy korzystający ze wspomnianej aplikacji będą mogli wykorzystywać kryptowaluty do opłacania zamówień za dowolne produkty dostępne na platformie MercadoLibre.

Biorąc pod uwagę jej bogatą ofertę (klienci mogą tu kupić między innymi smartfony, dostęp do serwisów streamingowych, sprzęty RTV i AGD, ubrania, samochody…) rzeczywiście jest to dobra wiadomość dla entuzjastów kryptowalut.

Najbardziej jednak skorzystają na tym mieszkańcy Ameryki Łacińskiej, gdzie fiaty bardzo tracą na wartości. Nawet jeżeli ktoś nie będzie chciał kupować Bitcoina lub Ethereum, to zawsze będzie mógł po prostu zamienić swoje pieniądze na bezpieczne stablecoiny i w ten sposób zabezpieczyć swoje pieniądze przed utratą wartości.

Popularna platforma zakupowa chce akceptować kryptowaluty

Chociaż MercadoLibre cieszy się dużą popularnością przede wszystkim w Ameryce Południowej, to ta założona w 1999 roku platforma jest jedną z największych na całym świecie. Firma znajduje się w TOP 5 największych platform zakupowych. Wyprzedzają ją jedynie tacy giganci handlu internetowego jak AliExpress, eBay i Amazon. Warto również zauważyć, że jest to pierwsza firma technologiczna z Ameryki Łacińskiej, której notowania trafiły na giełdę NASDAQ.  

Co sądzisz o planach akceptowania kryptowalut przez jedną z największych platform zakupowych na świecie?

Komentarze