Mennica Królewska Wielkiej Brytanii zawiesza plan emisji cyfrowego złota

1 040
Mennica Królewska w Wielkiej Brytanii zawiesiła długoterminowy plan stworzenia krypto aktywów mających pokrycie w złocie. 

Cytując anonimowe źródła, Reuters poinformował w czwartek, że Royal Mint zawiesił swoje plany wydania tokenów Royal Mint Gold (RMG) po tym, jak zakończył partnerstwo z CME Group, a brytyjski rząd „zawetował plan handlu tokenami na giełdach kryptowalut” . „Rzecznik Royal Mint potwierdził, że RMG nie uruchomi się aktualnie, choć cały czas są otwarte drzwi do uruchomienia projektu w przyszłości”.

Rzecznik powiedział za pośrednictwem poczty elektronicznej:

„W ciągu ostatnich kilku lat The Royal Mint pracowało nad stworzeniem cyfrowego produktu złotniczego RMG, który miał wejść na rynek wiosną tego roku, ale niestety, ze względu na warunki rynkowe nie było to możliwe w tym czasie. Wrócimy do tego pomysłu kiedy warunki rynkowe będą odpowiednie. „

Złoto jest postrzegane jako surowiec „komplementarny” do kryptowalut, ponieważ oba aktywa przyciągają inwestorów szukających alternatywy do systemów monetarnych utrzymywanych przez Państwa. Plan Mennicy był podobny do planu twórców stablecoinów, które są powiązane z głównymi walutami lub innymi aktywami, aby uniknąć niestabilności ceny Bitcoina i innych kryptowalut. Mennica miała nadzieję ożywić inwestorów, którzy chcą aktywów cyfrowych,z gwarancją zaufanego emitenta. 1100-letnia wytwórnia monet ogłosiła plan emisji tokenów o wartości do 1 miliarda dolarów na platformie handlowej wykorzystującej blockchain, prowadzonej przez CME w 2016 roku, mówiąc, że dadzą one inwestorom łatwy sposób na kupno i handel fizycznym złotem przechowywanym w skarbcach. Początkowo planowane uruchomienie RMG miało nastąpić jesienią 2017 r., Ale partnerstwo CME nie powiodło się „w ostatniej chwili”, w wyniku czego Royal Mint nie miała już partnera pod postacią giełdy na której wydała by swoje tokeny. Token RMG miał zostać wydany wiosną 2018 roku, ale ostatecznie się to nie powiodło.

Do czego miał służyć token RMG

RMG zaplanowany był jako narzędzie do zarządzania niewielkimi ilościami złota, co ułatwiło by inwestorom wejście na rynek i zwiększenie jego płynności. Royal Mint wierzyła również, że platforma blockchain, na której bazuje RMG, może być wykorzystana do śledzenia transportów złota i weryfikacji jego pochodzenia a także wspierania transakcji globalnych.Firma BitGo zajmująca się bezpieczeństwem kryptograficznym była gotowa do budowania portfeli cyfrowych do przechowywania tokenów, podczas gdy Civic zapewniałby usługi know-your-customer (KYC) dla projektu.

Komentarze