Logo bitcoina na koszulkach drużyny z Premier League!

2 543

Watford FC to jeden z największych angielskich klubów piłkarskich, który zajął 11 miejsce w Premier League w sezonie 2018-19. Od teraz będzie zdobił koszulki swoich zawodników logo bitcoin! Co tydzień będą patrzeć na nie miliony fanów piłki nożnej.

Prezes i dyrektor generalny Watford FC Scott Duxbury stwierdził:

Umieszczenie logo Bitcoin na koszulce Premier League stanowi wyzwanie dla przyjętej normy.

Bitcoin widoczny dla wszystkich

Logo bitcoin ma zająć honorowe miejsce na rękawie koszulki oficjalnej koszulki piłkarskiej Watford FC w ramach sponsoringu Sportsbet.io, głównego sponsora koszulki klubu piłkarskiego.

Justin Le Brocque, szef marketingu firmy bukmacherskiej, powiedział:

Społeczność kryptograficzna bardzo nas wspierała od samego początku, więc umieszczenie logo bitcoin na rękawie było dobrym sposobem na oddanie czegoś w zamian, jednocześnie pokazując im nasze wsparcie.

https://twitter.com/WatfordFC/status/1172103002250985474?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1172103002250985474&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.ccn.com%2Fbitcoin-logo-watford-premier-league%2F

Według Brocque, którego zespół postanowił umieścić logo bitcoin na rękawie koszulki Watforda zamiast logo firmy, jednym z wyzwań, przed którym stoi sektor kryptowalut, jest budowa świadomości BTC po stronie mainstreamu.

Brocque wyjaśnił, że partnerstwo powstało w celu edukowania ludzi w zakresie korzyści i możliwości, które daje bitcoin.

Jednym z największych wyzwań, przed którymi stajemy my i inni, tacy jak my, jest podnoszenie świadomości, rozwiązywanie powszechnych mitów dotyczących kryptowalut oraz edukowanie społeczeństwa na temat zalet i możliwości kryptowalut. Nasze partnerstwo z Watford oznacza poważne zakłócenie w świecie tradycyjnego sponsoringu sportowego, a dodając logo Bitcoin mamy nadzieję, że pierwsze partnerstwo tego rodzaju na świecie stworzy jeszcze więcej szumu wokół kryptowalut.

Najchętniej oglądana liga sportowa na świecie

Podobno oglądalność Premier League tylko w USA wzrosła w ciągu ostatniej dekady o ponad 74 procent, a dziś oglądają ją setki milionów fanów na całym świecie.

Duże sieci telewizyjne, w tym NBC, podniosły rating Premier League w maju 2019 r., gdy ponad 2,2 miliona widzów dołączyło do grona widzów podczas ostatniego tygodnia Premier League, odnotowując 19-procentowy wzrost licząc rok do roku.

Tylko w NBC około 457 000 widzów oglądało Premier League w sezonie 2018-19, wykazując wzrost o dwa procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Idealny czas na większą ekspozycję BTC

Takie inicjatywy z pewnością przełożą się na zwiększenie świadomości i zainteresowania bitcoinem na całym świecie. Wielkie brawa dla klubu z Watford za ten odważny i zdecydowany krok!

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze