Logan Paul przeprasza za CryptoZoo

3 135

Kontrowersyjny youtuber, Logan Paul przeprosił fanów, którzy stracili pieniądze po zainwestowaniu w jego kryptowalutową grę o nazwie CryptoZoo. Teraz, w odpowiedzi na dochodzenie innego YouTubera w tej sprawie, mówi, że chce to „naprawić”.

Logan Paul i jego zoo

27-latek zachęcał ludzi do kupowania kolekcjonerskich tokenów za pośrednictwem czegoś, co określił jako „naprawdę zabawną grą, która zarabia pieniądze”. Jednak ponad rok po premierze, gra się nie została uruchomiona, a Paul najwyraźniej opuścił projekt.

CryptoZoo wystartowało w 2021 roku po dyskusji na temat podcastu Paula Impaulsive. Kryptomilioner, który ma ponad 23 miliony subskrybentów na swoim kanale na YouTube, powiedział, że wydał „około 1 miliona dolarów” na rozwój CryptoZoo i miał „wspaniały zespół stojący za projektem”.

W usuniętym teraz opisie platforma była określana jako „samowystarczalny ekosystem, który umożliwia opiekunom Zoo kupowanie, sprzedawanie i handel egzotycznymi i hybrydowymi zwierzętami.”

W ramach promocji projektu sprzedawano obrazy jaj z kreskówek jako NFT, z obietnicą, że kolekcjonerzy będą mogli przekształcić je w losowo wybrane obrazy zwierząt.

Kolekcjonerzy mogliby następnie „hodować” swoje zwierzęta, a następnie łączyć je w pary w celu tworzenia nowych gatunków. Gra pozwalałaby zarabiać na sprzedaży hybrydowych postaci zwierząt w wewnętrznej kryptowalucie o nazwie ZooCoins.

W opublikowanej mapie rozwoju projektu – do czasu usunięcia – użytkownikom obiecano wiele gier w 2022 roku, które zawierałyby obrazy NFT zwierząt.

Nie wiadomo ilu inwestorów ma CryptoZoo, ale serwer Discord projektu rejestruje około 500 członków.

Jednak po sprzedaży NFT i kryptowalut o wartości milionów dolarów Paul przestał mówić o CrytpoZoo. Jego zespół do tej pory nie odpowiadał na prośby mediów o komentarz.

CryptoZoo oszustwem

W zeszłym miesiącu badacz oszustw kryptowalutowych, Stephen Findeisen, znany jako Coffeezilla na YouTube, rozpoczął serię filmów o CryptoZoo, nazywając grę „oszustwem”.

Amerykanin rozmawiał z inwestorami z całego świata, którzy twierdzili, że wydali setki, a czasem tysiące dolarów na przedmioty z CryptoZoo i że nie kryją urazy do Paula.

W swoich filmach, które miały prawie 18 milionów wyświetleń, Coffeezilla oskarżył Paula o oszukiwanie inwestorów i porzucanie ich po sprzedaży im „bezwartościowych” cyfrowych przedmiotów.

Logan Paul przeprasza

W zeszłym tygodniu Paul opublikował wideo, w którym obalił zarzuty. Był wyraźnie zły, mówiąc, że popełnił błąd zatrudniając „oszustów” i „przestępców” do prowadzenia swojego projektu. Zaprzeczył, że niepowodzenia były jego winą. Oskarżył Findeisena o błędną interpretację faktów i zagroził, że go pozwie. Jednak w sobotę youtuber usunął swój film i przeprosił śledczego.

Napisał również na stronie Discord CryptoZoo, że „weźmie odpowiedzialność, przeprosi i opracuje plan w najbliższej przyszłości”.

Nie ujawniono żadnych dalszych szczegółów na temat tego, w jaki sposób Paul planuje zwrócić inwestorom ich pieniądze lub ponownie uruchomić CryptoZoo.

34-letni Amerykanin powiedział BBC, że po wysłuchaniu Impaulsive wydał 40 000 dolarów na jajka NFT. Wyraził rownież żal, jaki ma do Youtubera.

Na początku wszyscy myśleliśmy, że projekt ma jakieś problemy, ale sposób, w jaki Logan pociągnął wszystkich w dół, a następnie pozostawił bez słowa, jest po prostu zły. Wydaje mi się, że Logan próbuje teraz zadośćuczynić po filmach Coffeezilli. Nie chcę zwrotu pieniędzy, chciałbym, aby projekt został ukończony, a Logan zrobił to, co powiedział na początku. Nie sądzę, że projekt kiedykolwiek będzie tak duży, jak mógłby być, ale myślę, że ważne jest, aby twórcy robili to, co obiecali inwestorom.

Inne „projekty” Paula

Wcześniej Paul był również łączony z upadłą kryptowalutą Dink Doink, którą promował w czerwcu 2021 roku.

Przedsiębiorca stał się internetową gwiazdą, przesyłając krótkie klipy wideo na platformę udostępniania wideo Vine, zanim zwrócił swoją uwagę na YouTube.

W 2017 roku spotkał się z falą krytyki za wideo przedstawiające ciało rzekomej ofiary samobójstwa w Japonii.

W ostatnich latach Paul i jego brat Jake, również youtuber, zostali zawodowymi bokserami, którzy brali udział w lukratywnych, głośnych walkach z innymi youtuberami lub emerytowanymi artystami sztuk walki.

Paul uruchomił także markę napojów o nazwie Prime, a niedawno podpisał kontrakt na występ w serii World Wrestling Entertainment.

Komentarze