Litecoin zaliczył imponujące wzrosty. Dlaczego?

Litecoin zyskuje na wartości
13 007

Litecoin (LTC) zanotował przedwczoraj wzrost rzędu 30%. Jakie powody za tym stoją?

Jeden z popularnych altcoinów czyli Litecoin znalazł się ostatnio na poziomie najwyższym od 6 miesięcy, notując wzrost rzędu ponad 30%. Choć otoczenie głębokiej bessy na rynku kryptowalut nie sprzyja takim wzrostom, to jednak popularny projekt zdołał stanąć na wysokości zadania. W tym artykule przybliżamy jakie powody stoją za ostatnimi wzrostami. Rynek krypto jak widać potrafi czasem zaskoczyć, nawet w obliczu upadku giganta FTX i ogromnego FUD-u, który wylewa się na branżę aktywów cyfrowych. Mało tego, w ostatnim czasie zaobserwowaliśmy wzrost Total Market Cap do poziomu 830 miliardów dolarów, co również zaskoczyło wielu analityków, biorąc pod uwagę aktualne wydarzenia. Podczas niedawnych wzrostów Bitcoina, które nastąpiły po wybiciu nowego dołka tej bessy, część altcoinów również zaliczyła spore wzrosty. Żaden token (z topowych) nie był jednak w stanie konkurować z Litecoinem.

Kapitalizacja rynkowa LTC przekracza 5,64 miliarda USD

Przy takiej kapitalizacji rynkowej cena jednego tokena Litecoin wzrosła przedwczoraj do poziomu 81 dolarów. Ostatni raz kiedy taki poziom był widziany, to maj tego roku, a więc pół roku temu. Jednym z powodów ostatnich wzrostów może być trwająca przed nimi akumulacja tzw. „rekinów”. Tylko w ciągu zaledwie ostatnich dwóch tygodni znaczna liczba adresów zgromadziła ponad 43 miliony dolarów ulokowanych w kryptowalucie LTC. Dane te ujawnia firma analityczna Santiment

źródło: Twitter

Zobacz też: Senator USA: kryptowaluty zrujnują gospodarkę

Na początku 2022 Litecoin był wyceniany na 150 USD

Wiele może się zmienić podczas jednego roku na rynku kryptowalut. Wejście w gwałtowną bessę jak ta, w której się obecnie znajdujemy dobitnie to pokazała. Dołek LTC notowaliśmy w czerwcu na poziomie 42 dolarów. Później token długo nie mógł przebić się przez granicę 55 USD. Aż do listopada. W ramach ciekawostki warto dodać, że Litecoin zanotował pierwsze wzrosty po tym jak firma płatnicza MoneyGram (swoją drogą były partner Ripple) ogłosiła uruchomienie nowej usługi handlu i przechowywania aktywów kryptograficznych na początku tego miesiąca.

Komentarze