Litecoin oficjalnym sponsorem gali UFC 232

1 030

Sponsorowanie drużyn piłkarskich oraz znanych wydarzeń publicznych, staje się powoli normą w branży kryptowalut. Litecoin Foundation, organizacja non-profit promująca rozwój i adopcję kryptowaluty Litecoin, ogłosiła, iż zostali oficjalnym sponsorem podczas nadchodzącej gali UFC 232: Jones vs. Gustafsson 2. Jak twierdzą włodarze Litecoin Foundation, współpraca ta ma pomóc w szerszej adopcji kryptowalut, jak i samego Litecoina. Sponsoring ten jest idealnym zabiegiem marketingowym, z racji, iż UFC to najbardziej znana organizacja mieszanych sztuk walki. Logo Litecoina znajdzie się na macie oktagonu.

Partnerstwo na gali UFC 232 to prawdopodobnie początek dłuższej współpracy obydwóch organizacji. Jest to niewątpliwie pozytywne partnerstwo, gdyż wydarzenia UFC ogladają miliony ludzi na całym świecie. Warto podkreślić, iż gala UFC 229 ustanowiła nowy rekord sprzedaży Pay-per-view (PPV) z wynikiem ponad 2.4 miliona płatnych transmisji. Zespół Fundacji Litecoina dodał, iż widoczne logo Litecoina na macie oktagonu, może wzbudzić zainteresowanie i zachęcić rzeszę widzów, którzy nigdy wcześniej nie słyszeli o Litecoinie i innych kryptowalutach.

„Z radością ogłaszamy, że Litecoin został oficjalnym partnerem podczas UFC 232: JONES vs. GUSTAFFSON 2. To epickie wydarzenie, w którym wyczekiwany jest główny rewanż pomiędzy byłym mistrzem wagi półciężkiej UFC Jonem Jonesem przeciwko Alexandrowi Gustafssonowi. Gala obędzie się w tę sobotę, 29 grudnia w Kalifornii.” – oświadczył zespół Fundacji Litecoina

Sponsorowanie, a Litecoin i Dogecoin

Fundacja uważa, że sponsoring ten jest pierwszym krokiem do tego, co może zaowocować długotrwałą relacją z federacją UFC. Zespół wierzy, iż gala ta stanowi początek współpracy między UFC a Litecoin Foundation, co stanowczo wzbudzi zainteresowanie widzów. O samym sponsoringu wspomniał Charlie Lee, który pełni funkcję dyrektora zarządzającego w Fundacji Litecoina.

Należy również podkreślić, iż nie jest to debiut kryptowalut na ważnych i znanych wydarzeniach sportowych. W 2014 roku społeczność Dogecoina zgromadziła ponad 55000 dolarów i zasponsorowała kierowcę Josha Wise’a podczas wyścigu NASCAR w Talladega, USA. Wydarzenie to pokazało, jak zaangażowanie społeczności kryptowalut może wspomóc promowanie kryptowalut na najważniejszych eventach na świecie. Poniżej zamieszczamy samochód wyścigowy z logiem Dogecoina.

Litecoin
źródło: https://www.reddit.com/r/dogecoin/comments/6eihmq/dogecoin_nascar_a_reminder_that_this_happened/

Co sądzicie o partnerstwie Litecoin Foundation oraz UFC? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze