Litecoin Foundation nabywa akcje niemieckiego banku

Litecoin Foundation, organizacja non-profit obsługująca popularną kryptowalutę Litecoin, nabyła prawie 10-procentowy udział w niemieckim banku WEG Bank. Fundacja nabyła akcje w wyniku współpracy technologicznej z platformą TokenPay. W ramach współpracy fundacja ma udzielać pomocy technicznej w realizacji planów banku polegających na dostarczaniu rozwiązań płatności kryptowalutowych klientom i współpracować z TokenPay w różnych projektach blockchainowych. Fundacja wesprze TokenPay w takich kwestiach jak:
  • Kryptowaluta TPAY
  • eFin Zdecentralizowana giełda (DEX)
  • Zarządzanie aktywem TokenSuisse
  • Utworzenie platformy WEG Bank FinTech
  • Silnik  do zawierania „Multisignature Transaction”

Informacje ogłosił Charlie Lee, dyrektor zarządzający fundacji Litecoin i twórca „waluty” na twitterze:

https://twitter.com/SatoshiLite/status/1016722441018568704

Niemiecki WEG Bank

WEG Bank został założony w 2015 roku i jest drugim bankiem założonym przez CEO Matthiasa von Hauffa. Bank koncentruje się na oferowaniu usług finansowych dla klientów na rynku nieruchomości. Założyciel i dyrektor banku, Matthias von Hauff, powiedział, że zawarcie  umoway nie była początkowo oczywiste dla  „bardzo konserwatywnej”. Umowa doszła do skutku dopiero po przeanalizowaniu  potencjalnych korzyści i przyszłości kryptowalut.

Von Hauff wyjaśnił:

Dokładnie i sumiennie zbadaliśmy perspektywy wspólnej przyszłości i przekonaliśmy się, że przyszłość bankowości sprawi, że przyjęcie takich nowoczesnych metod płatności stanie się nieuniknione.

Działania dalsze działania TokenPay

TokenPay nabył 9,9% udziałów w banku wraz z opcjami zakupu około 90% akcji banku, co będzie możliwe po uzyskaniu zgody od niemieckiego organu nadzoru finansowego. Środki na zakup akcji banku pochodziły ze sprzedaży tokena przeprowadzonej w grudniu 2017 roku.

Po zawarciu umowy z Litecoin Foundation TokenPay nabył dodatkowe 9,9% WEG Bank. Zgodnie z niemieckim prawem bankowym żaden podmiot nie może posiadać więcej niż 9,9% banku bez zgody organu regulacyjnego.  W wyniku transakcji Litecoin Foundation staje się partnerem strategicznym w zakresie marketingowym i technologicznym  banku i platformy.

Fundacja Litecoin

Litecoin Foundation jest singapurską organizacją non-profit stworzoną  by wspierajać i promować kryptowalutę. Litecoin został stworzony przez Charliego Lee w 2011. Jest powszechnie uważany za „cyfrowe srebro”.

TokenPay Swiss AG

TokenPay Swiss AG jest firmą deweloperską z branży blockchain, która wykorzystuje technologię kryptograficzną z zaawansowanymi funkcjami bezpieczeństwa i prywatności.

Komentarze