Liczba transakcji Ethereum przekroczyła milion dziennie!

2 375
Dzienna liczba transakcji zarejestrowanych na blockchainie Ethereum ponownie przekroczyła milion 28 czerwca. Jest to pierwszy tak wysoki wynik od maja 2018 roku. Obecny rekord padł w styczniu 2018 roku i wynosi 1 349 890.

Odżywająca sieć Ethereum

Według danych z portalu Etherscan, 28 czerwca dokonano 1 004 170 potwierdzonych przez sieć Ethereum transakcji. Poprzedni tak wysoki wynik pojawił się ponad rok temu w maju. Mimo wszystko ten pozytywny wynik nadal jest oddalony od rekordu ze stycznia.

Wartość transakcji przeprowadzonych na blockchainie Ethereum miesięcznie osiągnęła swój rekord w grudniu 2018 roku. Wtedy też potwierdzonych zostało około 115 miliona transakcji.

Liczba transakcji Ethereum w przypadku zdecentralizowanych aplikacji osiągnęła swój nowy rekord już w kwietniu. Zarejestrowany wolumen przesłanych ETH wyniósł 776 000.

Wpływ na cenę

Cena kryptowalut to zagadnienie interesujące wszystkich najbardziej. Nie jest jednak łatwo doszukać się bezpośredniej korelacji między wzrostem liczby transakcji a wzrostem ceny danego aktywa. Można jednak w miarę pewnie założyć, że wzrost popularności wykorzystania blockchaina ETH przysłuży się dalszym wzrostom ceny. Oczywiście w perspektywie długoterminowej.

Użyteczność ponad wszystko

Coraz większa liczba transakcji Ethereum, ale także bitcoina i innych kryptowalut jest pozytywnym sygnałem. Daje to nadzieję na dalszą adopcję technologii blockchain, a przede wszystkim wykorzystywanie nowych aplikacji, które stale są tworzone w oparciu o różne struktury.

Mimo upływu dwóch lat, największym problemem branży blockchain jest walka o faktyczną użyteczność kryptowalut, która spowoduje, że bitcoin (oraz altcoiny) nie będą traktowane jako wirtualne odpowiedniki metali szlachetnych. 

Komentarze