Libra Facebooka | Okazuje się, że niektórzy „już ją mają”

6 299

Libra Facebooka skupia wokół siebie wiele pozytywnych i negatywnych emocji zarazem. Już zanim ogłoszono, że Facebook wprowadzi własnego stablecoina wiadomo było, że zainteresowanie społeczności sięgnie zenitu. Właściwie już dzisiaj wiemy, że tak właśnie się stało. Szkoda tylko, że Ci, którzy tak bardzo chcą posiadać „Libra Coiny” wpadają ślepo w pułapkę zastawioną przez oszustów. Kupiłes/ -aś w ostatnim czasie Libra Coiny? Niestety muszę Cię zmartwić. Ktoś wyciągnął od Ciebie Twoje kryptowaluty… a do premiery jeszcze daleko.

Podczas gdy Facebook pracuje nad Libra i trwa gorąca dyskusja odnośnie związanych z nią kwestii, w Internecie pojawiała się i stale pojawia coraz to nowa fala fałszywych stron i serwisów, które oferują zakup Libra coinów.

libra facebooka

Pod latarnią najciemniej?

Według raportu The Washington Post z 22 lipca, prawie tuzin fałszywych stron Libry krążyło po Facebooku i jego aplikacji społecznościowej do udostępniania zdjęć Instagram. Ich oczywistym celem było udawanie oficjalnej strony projektu Libra i oszukanie potencjalnych kupujących. Co ciekawe, Facebook usunął strony Libra dopiero po powiadomieniu przez Washington Post. Jeszcze ciekawsze jest to, że jeszcze dzisiaj widziałem na Facebooku reklamę zakupu Libra Coinów.

Jak wspomniano w raporcie, wiele fałszywych kont Facebook i Instagram zostało usuniętych 22 lipca dopiero po tym, jak The Washington Post zgłosił je na Facebooku. Elka Looks, menedżer ds. Komunikacji w Calibra oświadczyła, że ​​Facebook usuwa reklamy i strony, które naruszają ich zasady dopiero wówczas, gdy się o nich dowie.

Niektóre z reklam oferujących fałszywą Librę oferują udział w przedsprzedaży przedpremierowych monet Libra ze zniżką. Wiele z nich zawier logo Facebooka, zdjęcia CEO Facebooka Marka Zuckerberga lub oficjalne materiały marketingowe Libra.

Jeden z przykładów

Jednym z wyraźnych przykładów podróbek Libra online jest witryna Buylibracoins.com, która kopiuje logo Libra z oficjalnej strony internetowej Libra.org i oferuje użytkownikom możliwość założenia konta i inwestowania w Libra przy użyciu głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC). Mimo że strona Instagram witryny została rzekomo usunięta, jej webowa wersja jest cały czas dostępna.

Fałszywa strona Libra Buylibracoins.com

Fałszywe strony i reklamy podważają zaufanie do Facebooka i Libra

Eswar Prasad, profesor ekonomii na Uniwersytecie Cornell, zwrócił uwagę na głęboką ironię, że sam Facebook jest wykorzystywany jako platforma, która mogłaby podważyć zaufanie do projektu kryptowaluty. Przedstawiając problem zaufania jako główną przeszkodę Facebooka na drodze do wprowadzenia globalnej kryptowaluty, Prasad powiedział:

Facebook ma ogromną ogólnoświatową sieć i ogromne siły finansowe. . . Ale jedynym sposobem, w jaki Libra będzie działała dobrze jako środek wymiany, jest to, że każdy może mu zaufać. I to jest teraz najważniejsze pytanie: czy zaufanie do Facebooka będzie wystarczające?

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zapraszam do komentowania.

Komentarze