LG Electronics wypuści własny system blockchain „Monachain”

529

LG CNS, spółka jednego z największych koncernów elektronicznych w Korei Południowej pracuje nad wdrożeniem własnego systemu typu blockchain. Monachain to platforma opierająca się na rozproszonej księdze rachunkowej. Kluczowym założeniem Monachain jest certyfikacja cyfrowa, wspólna waluta cyfrowa i cyfrowe zarządzanie globalnymi dostawami produktów grupy LG.

LG CNS jest spółką pomocniczą LG Group i została założona w 1987 roku. Firma świadczy usługi informatyczne, w tym doradztwo, integrację systemów informatycznych oraz integrację sieci. LG CNS planuje zbudować autorski system poprzez zastosowanie chmury, łańcucha blokowego i sztucznej inteligencji do systemu rynku krajowego następnej generacji w oparciu o najlepsze technologie informatyczne w Korei.

„Opracowujemy opartą na chmurze platformę e-zamówień i stosujemy blokowe zapobieganie fałszerstwom dokumentów elektronicznych. Tworzymy zintegrowany system uwierzytelniania oraz elektroniczny system upraszczania dokumentów.” – napisali na swojej stronie

Spółka utworzyła niedawno specjalną organizację składającą się z 50 członków, która ma planować i współtworzyć systemy blokowe, potrzebne do zarządzania dostawami krajowymi, jak  i międzynarodowymi. Monachain umożliwia również otwieranie portfela kryptowalutowego i prowadzenie operacji finansowych. Według raportu firmy, dąży ona do porozumienia z bankami krajowymi, aby zaprezentować swoje starania i osiągnięcia w zakresie implementacji planowanej waluty wirtualnej.

Hyun Shin-kyun, dyrektor ds. Technologii firmy, powiedział:

„Poprzez uruchomienie systemu Monachain skoncentrujemy się na tworzeniu możliwości i wykorzystanie tego w różnych branżach, takich jak finanse, telekomunikacja i produkcja”

LG
źródło: pixabay.com

Samsung również w grze

Samsung zastosuje możliwości technologii blockchain do zarządzania globalną siecią wysyłkową firmy, podobnie jak zamierza to uczynić grupa LG. Samsung Electronics rozważa wprowadzenie systemu księgowania za pomocą blockchainu do usprawnienia globalnego śledzenia przesyłek, wartych dziesiątki miliardów dolarów rocznie. System może obniżyć koszty wysyłki o nawet 20 procent, twierdzą analitycy Samsunga. Zwolennicy blockchainu w transporcie żeglugowym twierdzą, że rozwiązania te skracają czas potrzebny na wysyłanie dokumentów w obie strony, oraz koordynację z władzami portowymi. Jak podaje Bloomberg, koszty dokumentacji przesyłek kontenerowych są ponad dwa razy większe niż koszty transportu.

Co sądzicie o implementacji systemu blockchain przez LG? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze