LEO, nowy token Bitfinex idzie w ślady Binance Coin?

1 802
Unus Sed Leo, czyli nowy token Bitfinex wyemitowany został niecały miesiąc temu, a jego popularność w ostatnim okresie stale rośnie. Czy ta kryptowaluta osiągnie sukces na miarę Binance Coin?

Czym właściwie jest LEO?

Nowy token Bitfinex, jednej z największych giełd kryptowalutowych na świecie zawdzięcza swoją nazwę łacińskiej sentencji “Unus Sed Leo” (“Jeden, ale za to lew”). Koncepcja stworzenia tego tokena nie jest praktyką nową. Wiąże się bezpośrednio z problemami Bitfinexu z Tetherem i finansami.

Nie tak dawno, Tether zaktualizował swoją politykę. Stablecoin nie jest już finansowany w stosunku 1:1 przez dolara. W pokrycie wlicza się również depozyty i aktywa, również długi. Decyzja ta wiąże się z faktem utraty przez giełdę dostępu do około $850M, którymi dysponował fundusz Crypto Capital. Ze względu na obawę utraty płynnności, lukę tą pokryto pożyczką w USDT.

W celu trwałego uzupełnienia straconych środków, a także wyrównania pokrycia Tetheru, Dong Zhao, chiński inwestor i udziałowiec Bitfinex, zaproponował stworzenie nowego tokena, który naprawi sytuację kapitałową giełdy i jednocześnie zaoferuje ciekawe warunki tradingu użytkownikom.

“Tokeny LEO mają być tokenami użytkowymi w centrum ekosystemu iFinex. Posiadacze doświadczą trwałych korzyści wynikających z wykorzystywania ich na różnych platformach tradingowych iFinex. Opłaty taker przy wykorzystaniu LEO zmniejszą się o 15% w przypadku par krypto-krypto (dotyczy to także stablecoinów). Dla osób posiadających ponad $5000 USDT w LEO, przewidziane jest dodatkowe 10% zniżki.”

Sukcesy LEO

Ze względu na benefity, oczywistą sprawą jest, że całkowita podaż LEO wyprzedała się w kilka minut, dając tym samym BitFinexowi tak bardzo potrzebne środki ($1B). Dla inwestorów jednak, początkowa cena LEO spadła z poziomu $2.49 do $1.07.

Nowy token Bitfinex

Obecnie nowy token Bitfinex znajduje się na drodze do odzyskania wartości. W tym momencie, jego cena oscyluje na poziomie około $1,96. Oznacza to 32% wzrost kapitalizacji w ciągu tygodnia. Popularność LEO, hype i historia sukcesu podobnego projektu – Binance Coin (BNB) powinny pomóc bitfinexowym bykom w pokonaniu kolejnych szczytów.

Komentarze