LedgerX Volatility Index | Index „bitcoinowego strachu”

1 297
LedgerX uważa, że traderzy kryptowalut powinni być w stanie ocenić zmienność Bitcoina. Aby osiągnąć taki cel, platforma obrotu instrumentami pochodnymi zbudowała indeks, który umożliwia śledzenie tego benchmarku.

Panie i Panowie – LXVX!

Firma ogłosiła w poniedziałek, że uruchomiła indeks zmienności LedgerX (LXVX), który będzie śledził oczekiwaną zmienność dla bitcoinów. LedgerX pobierze dane do indeksu z regulowanych opcji bitcoin, które różne instytucje prowadziły w ciągu ostatniego roku.

Juthica Chou, prezes i dyrektor ds. Ryzyka w LedgerX, powiedziała CoinDeskowi, że LXVX jest podobny do Cboe Volatility Index (VIX), popularnego wyznacznika przewidywanej zmienności rynku akcji.

Przydatny i potrzebny

Innymi słowy, LXVX można określić jako „indeks bitcoinowego strachu”, podobnie jak VIX jest określany jako indeks strachu na giełdzie, powiedziała.

Chou, która wcześniej pracowała w Goldman Sachs jako trader dodała, że VIX jest ważnym punktem odniesienia, a jego użyteczność jest na tyle wysoka, że ​​LedgerX zdecydował się na zbudowanie podobnego właśnie dla Bitcoin.

Może on pozwolić inwestorom i inwestorom monitorować ryzyko w miarę, jak zarządzają swoimi firmami – powiedziała Chou.

LXVX a niestabilność Bitcoina

Jako przykład podała niestabilność bitcoina pod koniec 2018 r. w porównaniu z początkiem tego roku, mówiąc:

Jeśli spojrzysz w zasadzie od początku roku, LXVX spadł o około 20 procent, więc spadł do około 68, a … jest to nadal około trzykrotność zmienności na rynku akcji, ale jest to bardzo ważne w przestrzeni bitcoinów ponieważ pokazuje, że jest mniej strachu i niepewności niż to, co istniało w grudniu.

Obecnie indeks nie jest produktem zbywalnym, choć zbudowanie takiego produktu jest celem na późniejszym etapie rozwoju. Klienci instytucjonalni LedgerX byli już w stanie śledzić benchmark przez co najmniej kilka miesięcy. Teraz jest on dostępny publicznie na stronie internetowej LedgerX.

500 milionów dolarów w instrumentach pochodnych

Niezależnie od tego, LedgerX ogłosił, że od momentu powstania w październiku 2017 r. przekroczył 500 milionów USD w bitcoinowych instrumentach pochodnych, w ponad 50 000 kontraktów.

Podczas gdy inne startupy w przestrzeni kryptograficznej ucierpiały z powodu długiego rynku krypto-niedźwiedzi, w rzeczywistości było to bardziej korzystne dla LedgerX, ponieważ prowadzi to do większej aktywności handlowej.

„Widzieliśmy na przykład wiele opcji sprzedaży w grudniu i pod koniec listopada, podczas gdy szerszy rynek był wyprzedany” – powiedziała Chou. „Teraz, gdy odbijamy, widzimy o wiele więcej opcji połączeń.”

Co sądzicie na ten temat? Zapraszam do dyskusji.

Komentarze