Ledger ogłasza nowy portfel sprzętowy: Ledger Nano X

Ledger, firma produkująca specjalne urządzenia do przechowywania kryptowalut, ogłosiła swój nowy produkt, Ledger Nano X. Przedsiębiorstwo poszło o krok dalej, udoskonalając swój nowy sprzęt o Bluetooth, dzięki czemu możliwe będzie połączenie portfela ze smartfonem. Portfel Nano X został zaprezentowany 6 stycznia br. podczas Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas. Dodatkowo, firma opublikowała wstępne informacje dotyczące aplikacji Ledger Live, która bez wątpienia przyda się wszystkim użytkownikom firmy. Aplikacja pozwoli na wykonywanie szeregu działań, tj. sprawdzanie stanu portfela czy inicjowanie transakcji.

Wstępne informacje podają, iż Nano X będzie kosztować 119 dolarów (wraz z dostawą), a oficjalna data premiery określona została na marzec 2019 r. Warto zaznaczyć, iż ogłoszenie nowego produktu Nano X zostało powiązane z wypuszczeniem autorskiej aplikacji Ledger Live, dostępną zarówno na oprogramowania Android oraz iOS. Podłączając się do portfela sprzętowego za pośrednictwem Bluetooth, aplikacja pozwoli użytkownikom sprawdzić stan portfela, wykonywać transakcję oraz modyfikować obsługę portfela dla różnych kryptowalut, bez potrzeby podłączania urządzenia USB do komputera. Aplikacja Ledger Live będzie dostępna w Google Play i iTunes od 16 stycznia, poinformował zespół Ledger.

Dodanie tak ważnej funkcji, jaką jest Bluetooth – stawia firmę w pozytywnym świetle według największych portali technologicznych. Opcja Bluetooth była niezwykle pożądana przez użytkowników firmy Ledger. Oznacza to, że ​​nadchodzący Nano X może zostać łatwo sparowany z urządzeniami mobilnymi, co stanowiło odwieczny problem dla wielu użytkowników obecnego portfela firmy – Nano S. Większość klientów firmy korzysta ze smartfonów, głównie z racji łatwego i szybkiego dostępu do swojego portfela – dlatego ta modyfikacja jest tak ważna. Poprzedni produkt firmy, Nano S nie posiadał tej funkcji, przez co istniała potrzeba kontaktu z komputerem. Fakt, że Nano X będzie dostępny za pośrednictwem urządzeń mobilnych, z pewnością przyciągnie nową rzeszę klientów.

Ledger
Ledger Nano S. Źródło: https://www.ledger.com

Większa pamięć, większy ekran

Podczas gdy Nano S jest bezpieczny i całkiem prosty w obsłudze, ciasny ekran i bardzo ograniczona liczba obsługiwanych krypto było irytującym problemem. Zainstalowana została większa przestrzeń dyskowa dla aplikacji (dla każdej kryptowaluty należy zainstalować aplikację obsługującą tę kryptowalutę), stąd potrzeba większej pamięci. Chociaż firma twierdzi, że w Nano X będzie można zainstalować maksymalnie do 100 aplikacji (w porównaniu do 18 aplikacji, które można zainstalować w Nano S). Jednakże wygląda na to, iż będzie to tak naprawdę zależeć od zajmowanej pamięci danych programów – przez co maksymalna liczba aplikacji może ulec modyfikacji. Warto również dodać, iż Nano X będzie posiadać większy ekran.

Czy będziecie zainteresowani Ledgerem Nano X? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze