Kursy kryptowalut | Na giełdach dominuje kolor choinki

3 456
Dobre wieści na Święta. W poniedziałek, 24 grudnia 2018, wszystkie 20 głównych kryptowalut na rynku notuje wzrosty, a kurs Bitcoina (w chwili pisania artykułu) 4237 dolarów.

Bitcoin w kolorze choinki

Na giełdach zielono. Postanowiliśmy podkręcić atmosferę nadchodzących Świąt szybkim spojrzeniem na sytuację trzech głównych kryptowalut: BTC, XRP i ETH. Jako że wykresy mają póki co kolor choinki można powiedzieć, że mamy „zieloną wigilię”:)

W chwili publikacji, kurs BTC zwyżkuje o 4,63%, plasując się na wysokości 4237,99 dolarów. Patrząc na wykres w skali tygodniowej, aktualna cena jest wyższa niż ostatni, piątkowy szczyt w wysokości prawie 4200 dolarów. Bitcoin nadal znajduje się w obrocie na poziomie powyżej 3294 $ czyli tym, od którego rozpoczął zeszły tydzień:

wykres BTC

Wykres 7 dni Bitcoin; źródło: CoinMarketCap

Ripple (XRP) – kryptowalor o drugiej, co do wielkości kapitalizacji rynkowej – odnotował ponad 14 procentowy wzrost, ustawiając kurs na poziomie 0,428 $.

Na wykresie w skali tygodniowej, aktualna cena jest znacznie wyższa, niż 0,292 $, od której XRP zaczął ubiegły tydzień. Dotychczas (w omawianej, 7-dniowej skali) najwyższy poziom odnotowano we środę, a wynosił on 0,389$:

wykres XRP

Wykres 7 dni Ripple (XRP); źródło: CoinMarketCap

Ethereum (ETH) utrzymuje trzecie miejsce pośród kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej, osiągając ponad 10 procentowy wzrost w przeciągu ostatnich 24 godzin. W chwili pisania tego artykułu, ETH jest wyceniany na 145 dolarów. Na wykresie tygodniowym widać wyraźnie, że aktualna cena jest znacznie wyższa, niż 87$, które stanowiło o kursie ETH jeszcze w zeszły poniedziałek:

wykres ETH

Wykres 7 dni Ethereum (ETH); źródło: CoinMarketCap

Aktualna kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wynosi ponad 143 miliardów dolarów. Warto odnotować, że rynek zaczynał ubiegły tydzień od kapitalizacji na poziomie 104 miliardów $.

Wesołych Świąt!

Komentarze