Kurs Uniswap zyskał w lipcu 80 % – jednak jest zagrożenie bolesną korektą

6 690

Kurs Uniswap zyskał w lipcu 80 % – jednak jest zagrożenie bolesną koreką, ponieważ cena UNI maluje klasycznną formację niedźwiedzią

Cena Uniswap ryzykuje spadek o 50% w stosunku do obecnych poziomów z powodu niedźwiedziej konfiguracji odwrócenia obecnego trendu.

Uniswap (UNI) wydaje się być gotowy do opublikowania swoich najlepszych wyników miesięcznych od ponad roku, ponieważ w lipcu wzrósł o około 80%, ale pojawiają się oznaki spadku w najbliższym czasie.

Cena Uniswap prawie się podwoiła w lipcu

Cena UNI ma jeden z najlepszych miesięcy w historii, osiągając prawie 9 USD w dniu 30 lipca w porównaniu z prawie 5 USD na początku miesiąca, co jest najlepszym zwrotem od 250% wzrostu cen w styczniu 2021 roku.

FOMO po propozycji „zmiany opłat” UNI

Zyski Uniswap pojawiły się głównie dzięki wzrostom na szerokim rynku kryptowalut. Okazuje się jednak, że stosunkowo duże wzrosty powoduje trwająca euforia wokół „Merge”.

Warto zauważyć, że potencjalne przejście Ethereum blockchain z proof-of-work na proof-of-stake we wrześniu wywołało histerię zakupową wśród powiązanych tokenów.

Dodatkowo UNI mógł również czerpać siły do wzrostów z tak zwanej propozycji zmiany opłat.

W szczególności system zarządzania społecznością, który nadzoruje Uniswap, dyskutował, czy powinni przyznać posiadaczom UNI prawo do zarabiania 0,5% prowizji z 3% opłat transakcyjnych Uniswap, jednocześnie nagradzając resztę dostawców płynności.

UNI „zwyżkujący klin” wciąż groźny

Z technicznego punktu widzenia UNI spada w dół po przetestowaniu 20 USD jako tymczasowego oporu.

Obserwujemy przedłużone wycofywanie się w kierunku górnej linii trendu dominującego formacji „zwyżkującego klina” – około 8 USD.

Jednak jego cena grozi jeszcze większym spadkiem, jeśli znajdzie się z powrotem w zakresie wahań formacji, wyznaczone przez dwie rosnące, zbieżne linie trendu.

Dzieje się tak głównie dlatego, że rosnące kliny to niedźwiedzie formacje oznaczające odwrócenie trendu.

Realizacja niedźwiedziej prognozy zrealizuje się po przebiciu ceny poniżej niższych linii trendu. Tymczasem docelowy zysk ma zazwyczaj długość równą maksymalnej odległości między górną i dolną linią trendu, mierzoną od punktu załamania.

Innymi słowy, cena UNI może spaść do 4,50 USD do września, czyli o 50% w dół od dzisiejszej ceny, jeśli formacja się powtórzy.

I odwrotnie, odbicie na lub testowanie górnej linii trendu rosnącego klina może sprawić, że UNI ponownie przetestuje 10 USD jako swój tymczasowy opór. Czyniąc to, może spodziewać się rozszerzonego ruchu w górę w kierunku przedziału 11,50-17 USD.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze