Kurs BTC rośnie do 32300$ – 3 czynniki, które mogą ograniczyć jego wzrost

Cena Bitcoina rośnie do 32,3 tys. USD, ale trzy czynniki mogą ograniczyć jego odbudowę

Byki na BTC podniosły cenę do 32300 USD, ale znaczące wiatry z tyłu na tradycyjnych rynkach mogą nadal obciążać cenę Bitcoina.

Akcja cenowa na BTC jest zaskakująco zwyżkowa od 27 maja. Weekendy, zwłaszcza weekendy świąteczne, są notorycznie niestabilne i niezdecydowane, a główne ruchy cenowe są normą. Nawet na rynkach byka niedźwiedzie ceny są często normą, ale BTC oparło się temu trendowi.

Bitcoin zyskał prawie 11% między 27 a 30 maja, przechodząc przez krytyczny poziom 28 600 USD, aby wrócić powyżej 30 000 USD do 31 700 USD. Tygodniowe zamknięcie było najwyższym zamknięciem w ciągu ostatnich dwudziestu dni i dało bykom najsilniejszy trzydniowy bieg od ponad dwóch miesięcy. Jednak obawy makroekonomiczne mogą ciążyć na dalszym potencjale wzrostowym.

Rosną obawy przed globalnym niedoborem żywności przy wzroście cen surowców

Globalna podaż żywności jest głównym, ale łatwo przeoczonym czynnikiem przyczyniającym się do przyszłego potencjału cenowego Bitcoina. Od początku pandemii COV-19 rządy na całym świecie zamknęły swoje porty morskie i lotniska, skutecznie odcinając i przerywając przepływ towarów. Powrót do normy zajmie lata, ale nie jest to główny powód do niepokoju.

W Stanach Zjednoczonych koszty nawozów wzrosły wykładniczo w ciągu ostatnich 18 miesięcy. W styczniu 2021 r. Indeks cen nawozów wyniósł 78,83 USD, a obecnie wynosi 254,97 USD, co oznacza wzrost o prawie +225%. Połączenie zakłóceń łańcucha dostaw i utrzymujących się niedoborów prawdopodobnie będzie nadal zakłócać ten rynek.

Ceny poszczególnych surowców nadal rosną i są głównym czynnikiem przyczyniającym się do stałego wzrostu inflacji. W szczególności pszenica (CBOT: ZW) osiągnęła nowe rekordowe maksima w lutym 2022 r. i pozostaje blisko tych maksimów. Tylko w 2022 r. kontrakty terminowe na pszenicę wzrosły aż o 76% i ponad 143% w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Kontrakty terminowe na ropę naftową (NYMEX: CL) nadal rosną i są obecnie notowane na poziomach niewidzianych od lipca 2008 r. Inwestorzy i inwestorzy obawiają się, że ropa może wzrosnąć do 150 USD za baryłkę po zakończeniu przez Chiny zamknięcia COVID. Kiedy tak się stanie, popyt z pewnością powróci i wpłynie na ropę.

Obawy o wzrosty na giełdzie

Rynki akcji na całym świecie nadal znajdują się pod znaczną presją. Rosnąca inflacja, rosnące ceny towarów, zakłócenia łańcucha dostaw i konflikt na Ukrainie stawiają inwestorów i traderów w defensywie.

W tym tygodniu zaplanowano kilka wydarzeń gospodarczych o dużym wpływie, które prawdopodobnie zatrzymają wszelkie znaczące ruchy cenowe na akcjach i kryptowalutach. Publikacja danych o bezrobociu w Unii Europejskiej pojawi się 1 czerwca, wraz z decyzją Banku Japonii w sprawie stóp procentowych i danymi o produkcji. Ponadto, dane o bezrobociu w USA oraz dane o zatrudnieniu poza rolnictwem zostaną opublikowane 3 czerwca.

Od 1 do 3 czerwca, trzech byłych członków Fed w USA ma wygłosić przemówienia: John Williams i James Bullard w dniu 1 czerwca, Lael Brainard 3 czerwca.

Poziomy techniczne mogą ograniczyć odrodzenie kursu BTC do poziomu 37 000 USD

Bitcoin osiąga nowy historyczny rekord dziewięciu kolejnych tygodniowych strat. Od początku obecnej świecy tygodniowej kupujący powrócili i wypchnęli BTC powyżej całego zakresu handlowego z ostatnich dwóch tygodni i znacznie powyżej zakresu 50% załamania błyskawicznego na tygodniowej świecy z 9 maja 2022 r.

Jeśli cena Bitcoina zamknie się powyżej dziennego Kijun-Sen na poziomie lub powyżej 31 350 USD, to BTC ma bardzo otwartą ścieżkę do osiągnięcia obszaru wartości 37 000 USD. Dodatkowo, profil wolumenu 2022 jest bardzo cienki, od 32 000 do 37 000 USD. Ale 37 000 dolarów może być miejscem, w którym byki znów zmierzą się ze sprzedawcami.

Jeśli byki chcą wysłać rynkowi wiadomość, że wkrótce rozpocznie się nowy trend wzrostowy, będą musiały zmusić cenę Bitcoina do dziennego zamknięcia blisko 44 000 USD. W tym scenariuszu BTC wywołałby „idealny byczy wyłam z Ichimoku”, dając bykom ścieżkę potrzebną do ponownego przetestowania najwyższego poziomu wszechczasów.

Podczas gdy ceny akcji pozostają na rynku bessy, a towary pozostają na najwyższych poziomach, prawdopodobne jest przynajmniej tymczasowe odwrócenie trendu. Jeśli stare powiedzenie analizy technicznej, „wolumen poprzedza cenę”, powtórzy się ponownie, traderzy powinni zobaczyć wyprzedaż towarów żywnościowych i ropy, podczas gdy akcje i Bitcoin będą zwyżkować.

Zapowiadane wybicie właśnie ma miejsce. Jego zasięg może zakończyć się w okolicach 37 000$ na BTC. To tylko 20 % od dzisiejszych notowań.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx