Kurs Bitcoina utrzymuje się powyżej 16 700 USD

2 248

Bitcoin utrzymuje się powyżej 16 700 USD jednak pozytywne dane ekonomiczne wskazują na dalsze podwyżki stóp procentowych a to może pogorszyć nastroje

Na rynku Bitcoina dominuje brak zmienności a handel odbywa się w ograniczonym zakresie cenowym co jest kontynuacją trendu z trzech ostatnich tygodni.  Nie inaczej było w czwartek po tym, jak najnowsze dane ekonomiczne wykazały, że wynagrodzenia w USA wzrosły bardziej niż oczekiwano w zeszłym miesiącu, a tygodniowa liczba nowych bezrobotnych spadła do najniższego poziomu od trzech miesięcy. Utrzymująca się niepewność na rynku pracy może skłonić Rezerwę Federalną do podwyższenia stóp procentowych.

Akcje mocno ucierpiały po publikacji danych i nie były w stanie odbić się podczas popołudniowej sesji, co skutkowało negatywnym zamknięciem S&P, Dow i Nasdaq, które zakończyły dzień spadkami odpowiednio o 1,16%, 1,02% i 1,47%.

Dane z TradingView pokazują, że cena Bitcoina (BTC) na krótko spadła do dziennego minimum na poziomie 16 752 USD po opublikowaniu danych, ale bykom udało się podnieść kurs głównej kryptowaluty z powrotem powyżej wsparcia na poziomie 16 850 USD,  co skutkowało brakiem zmian na wykresie 24-godzinnym.

Według starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa, poranna korekta została uznana za „łagodną korektę w stosunku do ostatnich wzrostów”, a byki zdołały nabrać rozpędu w tym tygodniu pomimo wahań w handlu.

W tej chwili „traderzy czekają na iskrę, która poruszy rynek” – powiedział Wyckoff.

Dodatkowych informacji dostarczył Marcus Sotiriou, analityk rynkowy w brokerze aktywów cyfrowych GlobalBlock, który podkreślił, że handel w przedziale od 16 200 USD do 17 100 USD spowodował zacieśnienie pasm Bollingera na wykresie Bitcoina.

„Ciasne wstęgi Bollingera pokazują, jak zmienność znacznie się zmniejszyła” – powiedział Sotiriou.

 „Historycznie, kiedy wstęgi Bollingera ulegają zawężeniu, powoduje to duży ruch cenowy. Ostatnim razem, gdy wstęgi Bollingera były tak ciasne, był lipiec 2020 r., co poprzedziło ruch Bitcoina o 5000% w górę. Sytuacja ta powoduje, że wielu analityków nabrało przekonania, że wkrótce nastąpi wielki ruch.

Obserwatorzy rynku na Twitterze zauważyli również komentowali pasma Bollingera na wykresie Bitcoina, w tym analityk formacji Trader Tardigrade, który opublikował następujący tweet, zauważając, że podobne zmiany w przeszłości doprowadziły do zwyżkowych rajdów dla najlepszych kryptowalut.

Nie wszyscy zgadzają się z teroią, że zbliża się byczy ruch. Wielu zauważa, że wstęgi Bollingera lepiej przewidują zbliżającą się zmienność i istnieje duża szansa, że cena BTC może spaść, a nie wzrosnąć.

Przeczytaj także : Liczba transakcji w sieci Ethereum wzrosła o 338% w 2022, ale to Bitcoin pozostaje najpopularniejszą kryptowalutą

Mieszany dzień na rynku altcoinów

Na rynku altcoinów sytuacja nie była jednomyślna, ponieważ w pierwszej 200 nastąpił dość wyrównany podział pod względem zysków i strat, przy czym kilka kryptowalut odnotowało dwucyfrowe zyski, podczas gdy Huobi Token (HT) i XYO (XYO) odnotowały dwucyfrowe straty odpowiednio 10,38% i 11,59%.

Bone ShibaSwap (BONE) odnotował największy wzrost w ciągu dnia z ruchem w górę o 21,27%, podczas gdy Nervos Network (CKB) odnotował wzrost ceny o 13,7%, a Nano (XNO) zyskał 10,29%.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 820 miliardów dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 39,6%.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze