Kurs Bitcoina idzie bokiem w pobliżu wsparcia na poziomie 17 000 $ – akcje spadają

Kurs Bitcoina idzie bokiem w pobliżu wsparcia na poziomie 17 000 $ – akcje spadają

Niewiele zmieniło się na rynku kryptograficznym od ostatniej środy – kiedy Bitcoin (BTC) po raz pierwszy wspiął się powyżej 17 000 USD – ponieważ akcja cenowa na rynku poszła w bok, a byki i niedźwiedzie wpadły w stan równowagi i znoszą się wzajemnie w pierwszym tygodniu grudnia.

Podczas gdy rynek kryptowalut wykazywał odporność w handlu w poniedziałek, nie można tego samego powiedzieć o rynkach tradycyjnych, ponieważ inwestorzy zmniejszyli poziom aktywności przed pracowitym tygodniem danych ekonomicznych. Na zamknięciu rynków w USA S&P, Dow i Nasdaq zakończyły sesję na minusie odpowiednio 1,79%, 1,40% i 1,93%.

Dane z TradingView pokazują, że Bitcoin miał dzień wolny od gorącego startu, wspinając się jedynie do swojego dziennego maksimum na poziomie 17 425 USD przed otwarciem na Wall Street, tylko po to, by zawrócić i osiągnąć dzienne minimum na poziomie 16 876 USD, zanim bycze wzmocnienia powstrzymały spadki i odbiły do 16 965 USD.

Według starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa, wczesny poranny rajd doprowadził cenę Bitcoina do najwyższego poziomu od trzech tygodni, który zauważył, że „ceny znajdują się teraz w raczkującym trendzie wzrostowym na dziennym wykresie słupkowym” w swojej porannej aktualizacji Bitcoin.

Uważaj na ponowny test minimów

Dodatkowe informacje przedstawił Michaël van de Poppe, dyrektor generalny i założyciel Eight Global, który powiedział, że „dzienne ramy czasowe BTC dają na razie mieszane sygnały” w swoim biuletynie dotyczącym aktualizacji rynku.

Według Poppe cena Bitcoina jest obecnie notowana poniżej dolnego przedziału, który „można uznać za niedźwiedzi, o ile pozostaje na tym poziomie”.

Jednak nie wszystko jest zgubą i mrokiem, ponieważ Bitcoin „dokonał przeglądu na ostatnim niskim poziomie, usuwając płynność”, co powiedział Poppe, „jest często znakiem, że wkrótce nastąpi odwrócenie, co obecnie obserwujemy.”

„Odzyskanie zakresu, jak pokazano strzałką, sprawiłoby, że perspektywy byłyby o wiele bardziej bycze” – powiedział.

„Odtąd oczekuje się, że cena wróci do zakresu, odrzuci początkowy silny opór w okolicach 18,5-19 000 USD, a następnie spadnie w celu ponownego przetestowania niskiego zakresu”.

Gdyby rynek potoczył się w ten sposób, Poppe zasugerował, że ponowne przetestowanie najniższego zakresu jest „idealnym wejściem na długoterminową pozycję długą”.

Przeczytaj także: Jakie niespodzianki przyniesie rok 2023 – cena złota na poziomie 2250 USD i Bitcoina na poziomie 5000 USD – prognozuje Standard Chartered

Trzy altcoiny odnotowują dwucyfrowe zyski

Rynek altcoinów w dużej mierze podążył za Bitcoinem, handlując w poniedziałek bokiem, podczas gdy trzy tokeny poszły pod prąd, osiągając dwucyfrowe zyski.

Trzy wyróżniające się tokeny to Numeraire (NMR), który zyskał 52,78% i był handlowany po 17,71 USD, wzrost o 27,57% Axie Infinity (AXS) i wzrost o 24,09% Celsjusza (CEL).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowaluty wynosi obecnie 851 miliardów dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 38,3%.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze