Kryptowaluty o wartości 1,5 miliarda dolarów w nielegalnych zakładach bukmacherskich

źródło: pixabay.com
1 719

Mistrzostwa świata w piłce nożnej to idealny moment na zwiększenie popularności gier hazardowych, co potwierdziła nielegelna grupa bukmacherska, rozbita przez chińską policję. Od pewnego czasu kryptowaluty używane są przez hazardzistów do zakładów bukmacherskich, dzięki czemu monitoring zakładów jest znacznie utrudniony. Chińska policja zamknęła grupę osób zaangażowanych w gry hazardowe skupione wokół mistrzostw świata w piłce nożnej w Rosji. Zakłady były pokryte przez kryptowaluty o wartości około 1.5 miliarda dolarów.

Chińska policja w południowo-wschodniej prowincji Guangdong wkroczyła do domów sześciu głównych podejrzanych, związanych z prowadzeniem gier hazardowych. Mężczyźni przez osiem miesięcy prowadzili platformę do gier opartych o kryptowaluty. Rozbita grupa hazardowa była pierwszą na jaką natknęły się w kraju chińskie władze. Skonfiskowano 10 miliardów juanów (w przeliczeniu ok. 1,5 miliarda dolarów) wartości zakładów w kryptowalutach. Platforma prowadzana przez mężczyzn działała w „Dark Webie” i akceptowali zarówno Bitcoina, Ethereum, jak i Litecoiny.

kryptowaluty
źródło: https://www.ccn.com/koreas-justice-ministry-mulls-total-ban-bitcoin-trading-report/

W ciągu ośmiu miesięcy funkcjonowania platformy, strona przyciągnęła blisko 330 000 zarejestrowanych użytkowników z całego świata. Grupa zbudowała ogromną ilość członków piramidy finansowej, liczącą ponad 8 000 agentów, którzy otrzymali prowizje za rekrutację nowych członków w ramach piramidy finansowej.

Li Chunsheng, zastępca gubernatora i dyrektor Biura Bezpieczeństwa Publicznego, nakazał zaatakowanie gangów przestępczych po otrzymaniu raportów o ich nielegalnych działaniach. Policja w Guangdong szybko utworzyła grupę zadaniową, której celem było zbadanie wykroczeń hazardowych online w celu przeprowadzenia dochodzenia.

Policja opisała całą akcję w swoim oświadczeniu, podsumowując również nielegalne działania hazardzistów.

„Bukmacher analizuje zakłady, manipuluje kursami zgodnie ze stosunkiem zakładów i pozwala wygrać niewielkiej grupie ludzi. Niektórzy gracze byli głęboko zaangażowani w biznes, co doprowadziło ich do bankructwa, a nawet przestępstw, takich jak kradzieże i pobicia, które przyniosły ogromne ukryte niebezpieczeństwa dla bezpieczeństwa publicznego” – oświadczyła chińska policja w komunikacie

We wrześniu zeszłego roku, Ludowy Bank Chin zakazał ICO (ang. Initial Coin Offering), twierdząc, że istniało zbyt wiele oszustw, które „poważnie zakłóciły porządek gospodarczy i finansowy” w kraju.

Co sądzicie o działalności nielegalnych gier bukmacherskich z użyciem kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze