Kryptowalutowy byk Tim Draper krytykuje CEO JPMorgan

987
Zagorzali przeciwnicy cyfrowych walut coraz częsciej przekonują się do Bitcoina i stojącej za nim technologii. Dobrym tego przykładem są banki centralne badające możliwości blockchaina i rozważające emisję CBDC (central bank digital currency). Do grona „nawróconych” należy także JP Morgan Chase & Co. – jeden z największych holdingów finansowych na świecie. Brak konsekwencji jego CEO, Jamie Dimon’a, skrytykował Tim Draper, popularny propagator wirtualnych walut.

Tim Draper

Tim Draper, w wywiadzie z kryptowalutową youtuberką CryptoWendy O, uderzył w prezesa i CEO JP Morgan Chase & Co. Jamie Dimon’a. Dla przypomnienia, bank należący do amerykańskiej wielkiej czwórki ogłosił dwa miesiące temu wprowadzenie cyfrowej waluty JPM Coin. Według Draper’a, działalność Dimon’a pokazuje, że wchodzi on w „fazę akceptacji”, którą poprzedziły próby ataku i krytyki. CEO potentata finansowego z czasem musiał pogodzić się z nieuchronnością dalszego rozwoju i adopcji kryptowalut.

Ten człowiek… najpierw mówi, że Bitcoin to oszustwo. Potem wszystkich nim straszy… następnie, nastawia negatywnie do niego wszystkie banki… potem mówi o kartach kredytowych, moje karty kredytowe nie mogą być używane do kupna bitcoina, a potem decyduje się na stworzenie własnego coina. To było niepoważne. Ale typowe… to jak 7 faz… najpierw zaczynają od odrzucenia… potem przechodzą do akceptacji. Więc on jest teraz w fazie akceptacji.

Tim Draper

JPM coin i Facebook coin

JPM coin został stworzony w celu przeprowadzania płatności inter-instytucjonalnych. Tim Draper uważa jednak za niemożliwe, aby jego znaczenie mogło być kiedyś podobne do znaczenia bitcoina. Według niego, powodem, dla którego nigdy tak się nie stanie, jest fakt „powiązania z bankiem. A ludzie wolą nie korzystać z banku.”

Propagator kryptowalut nie był tak surowy w przypadku Facebook coin. Twierdzi, że Facebook posiada na tyle dużą bazę użytkowników, że mogłoby to być korzystne dla przedsiębiorstwa i samego coina. Pomimo tego, portal społecznościowy jest już znacznie spóźniony w stosunku do innych projektów, które mają za sobą lata doświadczeń i rozwoju.

Zgadzacie się z krytyką Draper’a? Zapraszam do komentowania.

Komentarze