Kryptowalutowa aplikacja warta 7 miliardów dolarów

Robinhood, amerykańska aplikacja służąca do inwestowania w kryptowaluty oraz akcje, zamierza rozpocząć kolejną rundę finansowania. Zarząd aplikacji Robinhood planuje zebrać 200 milionów dolarów w następnym etapie finansowania spółki, podaje agencja Bloomberg. Proces ten ujawnił ile warta jest spółka Robinhood. Zgodnie z raportem, firma może być warta od 7 do 8 miliardów dolarów. Z usług firmy korzysta ponad 4 miliony użytkowników. 

Budując bezprowizyjną aplikację handlową ze zgrabnym interfejsem, Robinhood zbudował swoje małe imperium w zaledwie 6 lat. Aplikacja szczyci się znakomitymi osiągnięciami w zakresie powiększania bazy użytkowników i zarabiania na swoich usługach. Potwierdził to raport Nasdaq, w którym podali przychody spółki, wynoszące aż 8 miliardów dolarów w samym 2017 roku. Robinhood rozwija się w szybkim tempie dzięki założeniu, że nie wprowadzają opłat za handel akcjami i kryptowalutami. Z aplikacji korzysta już ponad 4 miliony użytkowników w 39 stanach.

Chociaż aplikacja stała się popularna wśród millenialsów, dzięki łatwej nawigacji i dostępności, ci, którzy są zainteresowani kupnem i sprzedażą akcji i są początkującymi, uważają tę aplikację za świetny wybór. Robinhood jest także największym rywalem dla usług Coinbase, która również jest jedną z najpopularniejszych platform dla inwestycji w kryptowaluty.

bitcoin kryptowaluty facebook consensus kryptowaluty giełda kryptowalut coinroom
źródło: pixabay.com

Robinhood – co to jest?

Aplikacja stanowi jedno z najpopularniejszych rozwiązań dla amerykańskich inwestorów. Handel krypto uruchomili w lutym 2018 roku, ze wsparciem głównych kryptowalut: Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH). W  maju 2018 roku, Robinhood wyceniono na kwotę 5,6 miliarda dolarów. Wtedy też rozszerzyli zakres obsługiwanych kryptowalut, dodając m.in. Bitcoin Cash, Litecoin i Dogecoina. Aktualnie, firma obsługuje więcej kryptowalut, tj. BSV, LTC oraz ETC. Warto dodać, iż Robinhood jest członkiem organizacji Securities Investor Protection Corporation (SIPC), która chroni inwestycje klientów swoich członków do 500 000 dolarów (w tym $250 000 w przypadku roszczeń o środki pieniężne).

Kilka dni temu, Robinhood otworzyło swoje funkcje dla użytkowników ze stanu Nowy Jork. Stanowi to ogromny krok dla rozwoju firmy, biorąc pod uwagę popularność marki oraz nowojorskie problemy prawne w związku z inwestycjami na rynku krypto.

Co sądzicie o aplikacji Robinhood? Zapraszamy do dyskusji!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze