Plany Coinbase na 17 nowych coinów i kryptowaluta Telegrama

Coinbase rozpoczyna eksplorację nowych źródeł dochodu, tym samym rozważając dodanie 17 jeszcze niepowstałych altcoinów w fazie ICO. Jedną z nich jest Gram, kryptowaluta Telegrama, największy sukces w historii zbiórek tego typu.

Nowe kryptowaluty na Coinbase

Jedna z największych giełd kryptowalut na świecie Coinbase opublikowała wpis na blogu, w którym rozważa dodanie kolejnych cyfrowych walut. Przypomnijmy, że platforma dzieli się na podstawową wersję platformy tradingowej Coinbase, a także wersję dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników Coinbase Pro.

Coinbase dotychczas bardzo ostrożnie podchodził ku aplikacji nowych tokenów do platformy, przede wszystkim z uwagi na politykę regulacyjną. Podstawowa wersja giełdy operuje wyłącznie na najbardziej zaufanych projektach. W ich skład wchodzi bitcoin, ethereum, bitcoin cash, ethereum classic, USD coin, basic attention token, litecoin, 0x, zcash, stellar czy XRP. 

Indeksując jednak tak znikomą, w porównaniu do innych giełd, liczbę walut, użytkownicy są zmuszeni korzystać również z innych miejsc wymiany. A zatem Coinbase traci potencjalne zyski. Jednakże już niedługo możemy spodziewać się włączenia aż 17 nowych kryptowalut, o których zapewne nie wiele słyszeliście. Większość z tych wirtualnych walut jeszcze nie powstała bądź znajduje się w fazie ICO.

coinbase nowe kryptowaluty shitcoins projekty altcoin giełda kryptowalut

Tym, co nas szczególnie zainteresowało to kryptowaluta Telegrama – gram.

Kryptowaluta Telegrama

Gram to kryptowaluta, token, jednostka rozliczeniowa, ciężko powiedzieć, czym będzie, ponieważ jeszcze nie ujrzała światła dziennego. Wedle informacji od anonimowych inwestorów, gram zostanie uruchomiony w obrębie najbliższego miesiąca – pisze the New York Times.

Co więcej, w dokumentach prawnych, które podpisywali inwestorzy biorący udział w ICO, zamieszczono klauzulę, która mówi, że jeśli tokeny nie zostaną dostarczone do 31 października 2019, to pieniądze zostaną zwrócone inwestorom.

Warto wspomnieć, że ICO Telegrama – GRAM odniosło dotychczas największy sukces w historii wszelkich tego rodzaju zbiórek. W projekt gram zainwestowano 1,7 miliarda dolarów (6,75 miliarda PLN) – 5 miliardów tokenów gram.

Projekt gram ma stać się integralną częścią ekosystemu Telegrama. Gram ma pozwolić na błyskawiczną wymianę waluty w jak najbezpieczniejszy sposób. Zresztą projekt Telegram cechuje się identycznymi wartościami w kontekście wysyłania wiadomości. Blockchain Telegram Open Network (TON) będzie siecią zdecentralizowaną, nad którą Telegram, organizacja niekomercyjna, nie będzie miała żadnej kontroli.

Jeżeli macie ochotę usłyszeć więcej o projekcie Telegrama, gram i TON, dajcie nam o tym znać. W sieci znajdziemy ponad stustronicowy whitepaper projektu. Poza tym, co myślicie na temat nowo podejmowanych działań Coinbase? Zapraszamy do komentowania. 

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze