Kryptowaluta Basic Attention Token zostanie dodana na Coinbase Pro

źródło: pixabay.com
1 188

Platforma kryptowalutowa Coinbase ogłosiła za pośrednictwem swojego bloga, iż zamierza dodać nowy token na platformę Coinbase Pro. Nową kryptowalutą będzie Basic Attention Token (BAT), token ERC-20 przeznaczony do współpracy z przeglądarką Brave Browser, w której możemy wspierać twórców poprzez dotację w tokenach BAT.  Kryptowaluta ta została utworzona przez m.in. współzałożyciela Mozilla Firefox, Brendana Eich.

Basic Attention Token (BAT) będzie dostępny w parze z USD Coin (USDC), stablecoinie, który oparty jest w stosunku 1:1 do dolara amerykańskiego. Coinbase opracował USDC wraz z firmą z Circle, która w lutym br. nabyła giełdę kryptowalut Poloniex. Jednakże, BAT nie jest dostępny na podstawowej platformie, tylko dla użytkowników CoinbasePro. Firma wyda dodatkowy komunikat, jeśli zdecydują o dodaniu BAT dla zwykłej platformy konsumenckiej. Informacja o dodaniu BAT przez Coinbase, spowodowała duży wzrost ceny kryptowaluty – 18% wzrost podczas pisania artykułu.

„Przyjmujemy depozyty przez co najmniej 12 godzin przed umożliwieniem handlu. Po ustaleniu wystarczającej płynności rozpocznie się handel dla zamówień BAT/USDC. Użytkownicy mogą konwertować swoje dolary na USDC za pomocą jednego kliknięcia w interfejsie Pro.” – napisali na swoim blogu

Basic Attention Token (BAT) to otwarta, zdecentralizowana platforma skupiona na finansowaniu twórców poprzez tokeny BAT. Sama kryptowaluta została utworzona na blockchainie Ethereum. Platforma jest zintegrowana z przeglądarką internetową Brave Browser. Zgodnie z witryną, Basic Attention Token zasadniczo rozwija wydajność cyfrowej promocji, budując nowy token, który można wymieniać między twórcami, przedsiębiorcami i zwykłymi użytkownikami.

Kryptowaluta
źródło: pixabay.com

Kryptowaluty na Coinbase

Coinbase znany jest przede wszystkim z wysokiej pozycji na rynku Bitcoina i Bitcoin Cash. Do niedawna, giełda oferowała jedynie BitcoinaBitcoin CashLitecoina oraz Ethereum, głównie z powodów problemów regulacyjnych oraz nacisku ze strony SEC (Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd). Przyczyną chęci wprowadzenia dodatkowych tokenów jest wzrastająca rywalizacja w środowisku giełd kryptowalut na świecie.

Platforma świadczy usługi umożliwiające handel kryptowalutami z użyciem walut FIAT, co stawia giełdę na wysokiej pozycji, zarówno pod względem zaufania, jak i szybkości oraz przejrzystości płatności. Zwiększona konkurencja ze strony innych giełd położyła nacisk na Coinbase. Kiedyś, gdy ktoś szukał sposobu na kupno Bitcoina i Ethereum z użyciem walut FIAT, udawał się na giełdę Coinbase, albo Gemini. Z biegiem czasu, inne giełdy, takie jak OkCoin czy Bittrex zaczęły oferować swoim użytkownikom możliwość kupowania Bitcoina za FIAT, z niższym podatkiem transakcyjnym.

Co sądzicie o dodaniu BAT na platformę Coinbase Pro? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze