Krwawy krach na Bitcoinie wyeliminował 80 000 milionerów

Krwawy krach na Bitcoinie wyeliminował 80 000 milionerów.

W wyniku krachu na rynku kryptowalut liczba bitcoinowych milionerów spadła o ponad 75% od listopada zeszłego roku.

Ponad 80 000 inwestorów Bitcoin (BTC) utraciło status milionera z powodu spadków na rynku kryptowalut, ale niższe ceny oznaczają, że liczba posiadaczy całych BTC rośnie.

Zgodnie z danymi firmy BitInfoCharts w dniu 12 listopada, zaledwie kilka dni po tym, jak Bitcoin osiągnął nowy rekord wszechczasów w wysokości około 69 000 USD, w sumie 108 886 adresów BTC odnotowało saldo przekraczające 1 milion USD.

Do dnia dzisiejszego, gdy cena Bitcoina walczy o utrzymanie powyżej 20 000 USD, zaledwie 26 284 adresów odnotowuje zasoby o wartości przekraczającej 1 milion USD, co oznacza, że ​​liczba papierowych milionerów spadła o ponad 75% w ciągu ostatnich dziewięciu miesięcy.

Dramatyczny spadek ceny flagowej kryptowaluty wpłynął również na liczbę wielorybów — tych, które mogą pochwalić się portfelem Bitcoinów o wartości ponad 10 milionów dolarów. Podczas gdy w listopadzie ubiegłego roku istniało 10 587 adresów o minimalnej wartości 10 milionów dolarów, dziś tylko 4342 mają ten sam status, co oznacza spadek o 58%.

Pomimo spadku wartości netto byłych milionerów BTC, na rynku niedźwiedzi pojawiło się ponad 13 000 nowych „wholecoinerów” — właścicieli portfela, który zawiera jeden lub więcej BTC — co podniosło łączną liczbę holderów do nieco ponad 860 000. Ten znaczny wzrost liczby całych monet sugerowałby, że inwestorzy detaliczni gromadzą duże ilości BTC, podczas gdy ceny spadają.

Zgodnie z danymi Glassnode ponad 250 000 adresów dodało do swoich zasobów posiadania 0,1 BTC lub zanotowało wpłatę w wysokości 2000 USD w ciągu ostatnich 20 dni.

Na Bitcoina i pozostałe kryptowaluty negatywnie wpłynęło wiele różnych problemów, w tym zwiększona kontrola regulacyjna, utrzymujące się niepokoje geopolityczne, rosnąca inflacja i podwyżki stóp procentowych.

Ze względu na rosnącą niepewność wokół stabilności rynków globalnych komentatorzy wydają się zgadzać, że cena aktywów ryzykownych, takich jak Bitcoin, może nadal podlegać spadkom w dłuższym okresie czasu.

Jednak należy pamiętać, że stara maksyma giełdowa głosi, że kiedy krew się leje należy kupować. I z pewnością to jest ten czas. Bo krew się polała. Strategia DCA może w tym momencie świetnie się sprawdzić. O sprawdzonych strategiach inwestycyjnych bithub.pl pisał 22 maja 2022 roku:

Zgodnie z danymi CoinMarketCap w chwili pisania tego tekstu Bitcoin handlowany jest po 20 005 USD, co oznacza spadek o 1,63% w ciągu ostatnich 24 godzin i 37% w ciągu ostatnich 30 dni, przy całkowitej kapitalizacji rynkowej wynoszącej 382 miliardy USD.

Może Cię zainyteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx