Krótkie odpowiedzi na proste pytania | Jakie trendy dominują wśród społeczności kryptowalut?

1 458
Przygotowaliśmy dla Was zbiór jednych z najciekawszych odpowiedzi na pytania z ankiet przeprowadzonych wśród społeczności kryptowalut z całego świata.


Kryptowalutowy Sondaż

Serwis CryptoPanic dostarcza nam wiele informacji ze świata kryptowalut, agreguje te wiadomości i ukazuje wynikające z nich reakcje społeczności – od pozytywnych, prowzrostowych i najważniejszych po te najczęściej komentowane, gorące, ale i najbardziej absurdalne. Jakiś czas temu pojawiła się tam funkcja przeprowadzania ankiet, w których każdy może wziąć udział. Każdy rowniez może takie badanie zainicjować, do czego gorąco zachęcamy.

Niniejszy artykuł ma na celu zobrazować trendy, nastroje i reakcje społeczności kryptowalut na otaczającą nas rzeczywistość i wydarzenia, jakie nastąpiły bądź dopiero nastąpią. Wszystko to przy pomocy serwisu CryptoPanic i zamieszczanych tam ankiet. Poniżej znajdziecie wyniki głosowań, odpowiedzi na pytania zadane najdalej 5 miesięcy temu, i które do dziś zyskały przynajmniej 200-300 głosów.

Wydawać by się mogło, iż kilkaset głosów jest niczym spośród milionów osób zaangażowanych w branżę kryptowalut i blockchain. Wierzymy jednak, iż to może w pewnym stopniu odzwierciedlać nastroje panujące na rynku.

Zostawcie poniżej komentarz, koniecznie, jeśli chcielibyście zobaczyć więcej, regularnie ukazujących się tego typu relacji, krypto sondaży.Jaki jest twój ulubiony altcoin?Co ciekawe, ankieta powstała 3 miesiące temu uwzględniając TOP 10 pod względem kapitalizacji kryptowalut, choć wyłączyła z opcji najbardziej sztampowe wybory, czyli kryptowalutowe złoto i srebro oraz Tether (USDT). Nie pojawiło się tam również Cardano (ADA) oraz Monero, ale pamiętajmy, że zainteresowania, jak i kapitalizacja zmieniają się w czasie.

Wedle ankiety, wyraźnie widzimy, że ETH wraz z XRP odnotowuje największe zainteresowanie. Dzieje się tak jednak od dłuższego czasu. Z drugiej strony, BCH jest ulubionym altcoinem dla jedynie 1% ankietowanych. 30% z kolei wybiera inne waluty.

Link do ankiety.

Kiedy rozpocząłeś przygodę z kryptowalutami?Następny zbiór informacji nie przedstawia niczego odbiegającego od normy. Jak wiemy, większość osób dołączyła do kryptowalutowego światka podczas szału 2017 roku z uwagi na potencjalny zysk.

Najwięksi szczęściarze odkryli Bitcoina już w 2009/10 i 2011 roku. Potem obserwujemy stabilny, postępujący wzrost zainteresowania aż do roku 2016, kiedy to liczba osób się podwoiła. W 2018 pojawiło się w branży o 34% mniej nowych osób niż podczas bańki w 2017 roku (wśród ankietowanych). Smutne jest, iż w 2019 roku dołączyło jedynie 2% ankietowanych, choć to dopiero 5 miesięcy roku.

Link do ankiety.

Moja największa inwestycja to:Ostatni krypto sondaż na dziś dotyczy inwestycji, a właściwie wartości, jaką włożyliśmy i przechowujemy w najbardziej obiecującej kryptowalucie według nas samych (holding, HODL).

Pierwsze miejsce na liście zajmuje król, -Bitcoin i to już od 10 lat. Ponad połowę drogi za nim znajdziemy XRP oraz Ether, nie inaczej wskazuje kapitalizacja. Dalej, na 3 miejscu plasuje się Cardano i EOS, następnie Tron, Litecoin i XLM z wynikiem 3-procentowym. 18% ankietowanych wybrało innego altcoina, spoza dostępnych opcji wyboru.

Link do ankiety.

Jakie są wasze odpowiedzi na powyższe pytania? Zapraszamy do komentowania!


Komentarze