Koronawirus opóźnia azjatyckie konferencje

821
Niektóre wydarzenia kryptowalutowe w Azji opóźniają się z powodu rozszerzającego się oddziaływania Koronawirusa. 

Blockchain nieodporny na wirusy?

Koronawirus przyczynił się chociażby do przełożenia konferencji Token2049. To jeden z największych wydarzeń branżowych organizowanych w Hong Kongu. Konferencja była pierwotnie planowana na połowę marca. Teraz odbędzie się dopiero w październiku. Zespół organizatorów ogłosił:

“Przez ostatnie tygodnie monitorowaliśmy rozwój globalnej sytuacji związanej z Koronawirusem. Mimo że Hong Kong dobrze sobie radzi z sytuacją stosując środki ostrożności, to niepewność zwycięża.”

Hong Kong planuje ponadto również poszerzać skalę działań prewencyjnych. Władze planują zamknąć przejścia graniczne z Chinami, aby skuteczniej walczyć z zabójczym wirusem. Kolejnym istotnym elementem układanki w tej sytuacji są lokalne protesty w mieście. 

Obecna sytuacja wpłynęła również na kondycje przedsiębiorstw. Bitspark – startup przestrzeni blockchainowej ogłosił zamknięcie – powodami były problemy restrukturyzacyjne, polityczne protesty, a także rozprzestrzeniająca się choroba.

Poza Token2049 przesunięto także inne wydarzenia. Organizowany przez Binance Blockchain Week w Wietnamie został póki co odwołany. Uczestnicy otrzymają zwrot pieniędzy za bilety.

“Szczerze przepraszamy za utrudnienia związane z opóźnieniem. Jeśli zarejestrowaliście się na Binance Blockchain Week, możecie otrzymać pełen zwrot środków poprzez platformę rejestracyjną. Będziemy informować wszystkich o aktualizacjach związanych z samym wydarzeniem.”

Kryptospołeczność walczy z wirusem!

Część społeczności kryptowalut zaczęła podejmować działania w związku z nasilającą się aktywnością wirusa. Przykładem jest spółka Acoer, która uruchomiła narzędzie wizualizacji danych, które wspomaga monitorowanie rozwoju sytuacji Koronawirusa. Na rzecz zbierania środków do walki z epidemią działa zaś Hyperchain. Dotacje zebrane przez platformę wspierać będą zakup sprzętu medycznego w Chinach. Również sam Changpeng Zhao ogłosił, że planuje przekazać $1,5 mln na rzecz walki z wirusem.

Zaangażowanie społeczności jest na pewno budujące. Rozwiązania oparte o blockchain mogą przede wszystkim udowadniać swoją wartość w sytuacjach kryzysowych – w ten sposób zdecentralizowane środki podejmowane na rzecz chorych będą w stanie udowodnić swoją wartość. Wszystkie te działania w dobrej wierze napełniają optymizmem i nadzieją. W końcu kryptowaluty to nie tylko zysk i inwestycje.

Komentarze