Korea Południowa tworzy klasyfikację kryptowalut i technologii blockchain

1 327

Rząd Korei Południowej jest w trakcie opracowywania klasyfikacji branżowych skupionych wokół technologii blockchain i kryptowalut. Rząd Korei zamierza ogłosić podziały technologii blockchain oraz kryptowalut już w tym miesiącu. Kategoria będzie podzielona na 10 grup, w zależności od celu i zastosowania technologii. Po wprowadzeniu klasyfikacji, Korea Południowa zostanie pierwszym krajem z tak zaawansowanym podziałem. Rząd ustalił wstępnie klasę dla działalności świadczących usługi tradingowe, tj. giełdy kryptowalut. 

Wzrastające wykorzystanie i zainteresowanie blockchainem zmusza władze do tworzenia nowych przepisów oraz ram prawnych w celu zapewniania odpowiednich możliwości przedsiębiorcom z branży walut wirtualnych oraz technologii blockchain. W projekcie klasyfikacji wzięło udział kilkanaście instytucji narodowych, w tym Krajowy Urząd Statystyczny, Ministerstwo Nauki i Technologii oraz Ministerstwo Informacji i Komunikacji. Nad systemem klasyfikacji pracują od kwietnia i mają nadzieję dostarczyć ostateczny projekt do końca tego miesiąca. W tym przedsięwzięciu rozważano również opinie i sugestie z ponad 160 instytucji oraz firm zajmujących się implementacją technologii blockchain.

korea

Korea z nowym podziałem

Fakt, że rząd Korei Południowej oficjalnie uznał kryptowaluty oraz technologię blockchain za rentowny przemysł wymagający klasyfikacji, mówi o swojej prawomocności w tym kraju. Projekt ma na celu stworzenie podstaw do tworzenia polityk regulujących technologię blockchain, a nowa struktura dzieli branżę na 3 kategorie główne i 10 podkategorii.

Po pierwsze, rząd planuje utworzenie czterech pododdziałów w kategorii „Rozwój oprogramowań zdecentralizowanych oraz ich dostawa”. Nie jest jednak jasne, czy aktualne kategorie zostaną uwzględnione w końcowym raporcie klasyfikacyjnym. W powyższej kategorii znajdzie się między innymi:

  1. Projektowanie oprogramowań oraz dostarczanie gier mobilnych w oparciu o blockchain
  2. Projektowanie oprogramowań oraz dostarczanie aplikacji opartych o blockchain
  3. Tworzenie oprogramowań systemowych oraz dostarczenie w oparciu o blockchain
  4. Rozwój i dostarczanie przewodowego oprogramowania do gier online w oparciu o blockchain

Kolejna kategoria związane jest z programowaniem komputerowym, integracją systemów komputerowych i zarządzaniu bazami danych. Kategoria opisuje oczywiście bliski związek z blockchainem. Podkategorie w tej klasyfikacji to:

  1. Usługi programowania komputerowego w oparciu o blockchain
  2. Integracja systemów oraz konsulting z wykorzystaniem technologii blockchain
  3. Inne usługi systemowe i komputerowe z wykorzystaniem technologii blockchain

Ostatnia kategoria określa usługi informacyjne z wykorzystaniem technologii blockchain. Na tę kategorię składają się:

  1. Usługi hostingowe z wykorzystaniem technologii blockchain
  2. Handel aktywami szyfrowanymi i pośrednictwo (m.in. gieldy i kantory kryptowalut)
  3. Inne usługi informacyjne w oparciu o technologię blockchain

Co sądzicie o podziale rządu Korei Południowej? Czy wpłynie to na szybszy rozwój firm z branży blockchainu i kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji!

Komentarze