Korea Południowa- największe centrum handlowe akceptuje BTC

1 228

Dziś wszyscy żyją rosnącym kursem Bitcoina, oraz bardzo prawdopodobnym przebiciem przez niego wartości rzędu 10 000$. Na świecie dzieją się również inne rzeczy, które mogą być zaliczane do kolejnych etapów globalizacji Bitcoina. Największe podziemne centrum handlowe w Korei Południowej, Goto Mall, nawiązało współpracę z lokalną giełdą kryptowalut. Umożliwią oni akceptację bitcoina we wszystkich swoich sklepach.

Biedni bogacze

Jak wiadomo, w Polsce jak i na świecie wszyscy użytkownicy Bitcoina mają jeden zasadniczy problem. Można posiadać na swoich portfelach ogromne pokłady Bitcoina jak i innych kryptowalut. Co z tego? Na całym świecie miejsc gdzie można upłynnić choć 1% swojego majątku czy dorobku w postaci BTC jest łagodnie mówiąc brakuje. Krytycy kryptowalut w każdej dyskusji na temat Bitcoina mówią: „Twój Bitcoin jest wart 30 000 zł, ale i tak nie możesz kupić za niego nawet bułki” i niestety mają racje. Choć powoli świat daje sygnały na możliwość zmiany tego stanu rzeczy to w Polsce na zapłatę kryptowalutą za rzeczy codziennego użytku możemy jeszcze chwilę poczekać.

Centrum handlowe Korei – mekka Bitcoinów

Największe podziemne centrum handlowe Goto Mall w Seulu w Korei południowej ogłosiło, że w związku z nawiązaniem współpracy z lokalną giełdą kryptowalut, umożliwi swoim klientom płatności za pomocą Bitcoina. Od połowy grudnia kupujący mogą płacić bitcoinem w całym centrum handlowym. Oznacza to, że wszystkie 620 sklepów, położone na ponad 880 metrach kwadratowych będą akceptowały Bitcoina. Warto dodać, że galerie odwiedza dziennie około pół miliona kupujących a ich liczba może się drastycznie zwiększyć. Planowane są modernizacje centrum, a wraz z wprowadzeniem płatności kryptowalutami sądzi się, że staną się, że Goto Mall zmieni się w mekkę Bitcoinów.

Kiedy w przyszłym roku nowy Gangnam Central City otworzy nowe, wpływowe, wolne od cła, sklepy oczekuje się dalszego wzrostu liczby klientów zagranicznych

Nieszablonowe posunięcie giełdy

Jak wspominaliśmy powyżej zmiany te nie były by możliwe bez współpracy Centrum handlowego z lokalną giełdą kryptowalut. Co ciekawe została ona otwarta w tamtym miesiącu i od razu rozpoczęła rozwój swojej działalności i to w dość niekonwencjonalny sposób. Opracowała inteligentny system płatności za pomocą kryptowalut, a ostatnio uruchomiła także swoją aplikację mobilną. Wizja twórców giełdy jednoznacznie pokazuje, że chcą uczynić Bitcoina powszechnym środkiem płatniczym. CEO ATS Coin – bo tak nazywa się giełda współpracująca z centrum handlowym, powiedział:

I think it is very meaningful to be able to settle the bitcoin used by foreigners and young people at Goto Mall

Komentarze