Konwersja krypto-krypto na Coinbase póki co tylko dla użytkowników z USA

1 967
Wieści z obozu Coinbase.com – platforma umożliwi bezpośrednią wymianę krypto-krypto. Na razie wyłącznie dla użytkowników z USA, ale firma zapewnia, że jest w stałym kontakcie ze społecznością i w niedługim czasie uruchomi usługę we wszystkich 34 krajach, w których prowadzi swoją działalność.

Długo wyczekiwana funkcjonalność

Konwersja krypto-krypto na Coinbase jest dostępna. W poniedziałek Coinbase poinformował na swoim blogu o jej wprowadzeniu. To informacja o tyle ważna, że nadal jest to platforma pierwszego kontaktu dla wielu początkujących w sferze krypto, jeżeli chodzi o rozpoczęcie przygody z kryptowalutami.

Jak do tej pory, aby kupić np. ETH na Coinbase, trzeba było najpierw wymienić BTC na USD. Konwersja krypto-krypto ma to wreszcie zmienić. Funkcja działa z Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), 0x (ZRX) i Bitcoin Cash (BCH). Rozwiązanie zostało przewidziane zarówno dla Coinbase.com, jak i dla aplikacji mobilnych, przeznaczonych dla iOS i Android.

Ile to kosztuje?

Gdy dokonuje się transakcji kupna lub sprzedaży kryptowaluty za pomocą USD lub EUR, trzeba liczyć się z  co najmniej 1,49 procentową opłatą (spread – różnica między najwyższą ceną sprzedaży a najniższą ceną zakupu). Opłaty są jeszcze wyższe, jeśli chce się skorzystać z karty kredytowej lub debetowej.

Coinbase twierdzi, że spread między walutą fiat a kryptowalutą powinien wynosić około 0,5 procent, ale może się różnić w zależności od pary transakcji i kolejki zleceń. Jeśli kupuje się lub sprzedaje za kwotę mniejszą niż 200 $ (lub jej równowartość), opłaty stają się znacznie wyższe. Przykładowo, zlecenie o wartości 10 USD wygeneruje opłatę w wysokości 0,99 USD lub 9,9 procent. Za realizację zlecenia o wartości 100$ klienci ponoszą opłatę w wysokości 3 procent.

Coinbase Pro za 1%

Jeżeli chodzi o traksakcje token-token, Coinbase Pro nie pobiera żadnych opłat z tytułu marży. Spread jest jednak nieunikniony. Wymieniając chociażby ZRX na BCH, można zrealizować transakcję płacąc około 1 proc. spreadu. Jest to nadal bardzo dobre rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą używać Coinbase do tradingu. Coinbase Pro już od jakiegoś czasu umożliwia trading wieloma kryptowalutami.

Komentarze