Konfederacja przeciwko podatkowi Belki

Konfederacja sprzeciwia się podatkowi Belki.
2 678

Partia Konfederacja sprzeciwia się opodatkowaniu zysków kapitałowych. Teraz zyskała nową siłę.

Konfederacja to polska partia polityczna założona w lipcu 2019 roku, choć koncepcje utworzenia dużej partii federacyjnej, łączącej zbliżone ideologiczne ugrupowania rodziły się już dużo wcześniej. Zrzesza w sobie kilka ugrupowań, z których największe to partia KORWiN oraz Ruch Narodowy. I właśnie ta pierwsza zyskała dziś nowego sojusznika, w postaci posła Stanisława Tyszki.

Kim jest poseł Stanisław Tyszka?

Stanisław Tyszka, który zasilił dziś szeregi partii Konfederacja to obecny poseł na Sejm RP IX kadencji. W przeszłości był związany między innymi z partią Kukiz’15, a nawet pełnił jako jej przedstawiciel funkcję wicemarszałka sejmu w latach 2015-2019. Teraz zamierza wspomóc partię KORWiN, z którą jak sam mówi łączą go przede wszystkim poglądy – liberalne. Swoją drogą widać, że nowy prezes Sławomir Mentzen nie próżnuje. Jak dzisiejsze wydarzenia mogą wpłynąć na przyszłość polskich inwestorów?

Sprawdź też: Alameda kupowała wcześniej tokeny przeznaczone do listingu na FTX, po czym dumpowała je na użytkowników…

Podatek Belki – do całkowitej likwidacji?

Konfederacja całkowicie sprzeciwia się podatkowi Belki, a wzmocnienie jej szeregów przez posła Tyszkę powinno umocnić siłę tego ugrupowania, jak i wywrzeć wpływ na większą decyzyjność w przyszłości. Przypomnijmy, że podatek od zysków kapitałowych obowiązuje w naszym kraju już od 20 lat, bowiem został on wprowadzony w 2002 roku. Aktualnie wynosi on 19 procent. W sierpniu tego roku przedstawiciele Konfederacji zorganizowali w Sejmie konferencje prasową, podczas której przedstawili zamiar całkowitej likwidacji wspomnianego podatku. Miało to miejsce w odpowiedzi na rządowe plany wprowadzenia „progresywnej” daniny. Całość dostępna poniżej.

Jaka przyszłość czeka podatek Belki?

Nie da się ukryć, że aktualnie wpływ partii Konfederacja na kształtowanie polskiej polityki jest znikomy. Nie wiadomo, jak sytuacja ukształtuje się w przyszłości, ale z perspektywy inwestora z pewnością należy docenić walkę z szkodliwym i bezsensownym opodatkowaniem zysków kapitałowych. Jak natomiast na podatek Belki zapatruje się polski rząd? Otóż aktualnie trwają pracę nad wprowadzeniem kwoty wolnej w wysokości 10 tysięcy złotych. Czy to dobry kierunek? Zdecydowanie, choć do inicjatywy trzeba raczej podejść z dużą rezerwą, ponieważ konkretne propozycje nie zostały jeszcze złożone, a po zamieszaniu związanym z „Polskim Ładem” nie powinniśmy chyba oczekiwać od władz przesadnie wiele.

Komentarze