Kolejny atak na ChainSwap – skradziono 8 milionów USD

Twórcy projektu ChainSwap mają kolejny powód do zmartwień. W ciągu ośmiu dni platforma już po raz drugi została zhakowana.

Za pierwszym razem straty nie przekroczyły miliona i wyniosły około 800 000 USD. Teraz jednak sytuacja jest o wiele poważniejsza, ponieważ hakerom udało się wykraść kryptowaluty o łącznej wartości 8 000 000 dolarów.

Co się dzieje z projektem ChainSwap?

Hakerom udało się wykorzystać exploit w inteligentnym kontrakcie. To pozwoliło im uzyskać dostęp do kryptowalut, których wartość wynosi około 8 milionów USD. Zdaniem przedstawicieli ChainSwap użytkownicy, którzy dokonali transakcji (a tym samym ich portfele weszły w interakcję z kontraktem) nie są zagrożone. Pomimo tego wiele osób obawia się o swoje środki, a wartość związanej z projektem kryptowaluty ASAP znowu spadła (aktualny kurs wynosi 0,23 USD).

Osoby, które korzystają z ChainSwap i chcą być na bieżąco ze sprawą, powinny weryfikować, czy informacje pochodzą z oficjalnego źródła. W tym przypadku warto obserwować oficjalne konto na Twitterze (@chain_swap), gdzie przedstawiciele projektu regularnie zamieszczają nowe treści.

Z opublikowanych do tej pory wiadomości wynika, że użytkownicy powinni się wstrzymać z zakupem tokenów ASAP, ponieważ istnieje ryzyko, że będą one pochodziły z kradzieży. Dodatkowo w najbliższej przyszłości zostanie wydana nowa wersja ASAP, którą otrzymają posiadacze dotychczasowego ASAP w ilości 1:1.

„All holders and LPs pre-hack have been snapshotted. We will airdrop 1:1 new $ASAP tokens pre-hack, this includes $ASAP holders on exchanges. Liquidity will be re-added.”

Twórcy projektu przez cały czas analizują sprawę i już teraz zapowiedzieli, że zostanie wprowadzony plan rekompensat dla tokenów, które ucierpiały w wyniku kolejnego ataku.

Złodziej zwrócił skradzione tokeny

W przypadku pierwszego ataku na ChainSwap, który miał miejsce 2 lipca, twórcy mieli wiele szczęścia. Z pomocą policji udało im się namierzyć adres e-mail hakera, a następnie podjęli negocjacje mające na celu odzyskanie skradzionych tokenów. Co ciekawe haker postanowił wówczas zwrócić tokeny CORA i RAI.

Komentarze