Kobe Bryant mówcą na krypto szczycie TRON

985
Kobe Bryant będzie specjalnym gościem na krytpowalutowym szczycie niTROn Summit 2019. Rozmowę z nim poprowadzi założyciel i CEO projektu TRON Justin Sun. Bryant to kolejny celebryta angażujący się w krypto projekt, powiększając tym samym ich grono w środowisku cyfrowych walut. Regulatorzy ostrzegają jednak, że współpraca znanych osób z ICO może zostać potraktowana jako niezgodna z prawem.

kobe bryant, basketball, Tron

Według Justin’a Sun, legenda NBA i dwukrotny złoty medalista olimpijski Kobe Bryant będzie przemawiał na szczycie organizowanym przez TRON. Odbędzie się on w Yerba Buena Center for the Arts w San Francisco w dniach 17-18 stycznia 2019 roku. Były koszykarz został zaproszony na konferencję w celu „podzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami życiowymi oraz zainspirowania młodych liderów i przedsiębiorców.” Wśród jego sukcesów można wymienić pięciokrotne mistrzostwo NBA, 17 udziałów w Meczu Gwiazd czy piętnastokrotny wybór do najlepszej drużyny NBA. Cała swą karierę spędził w Los Angeles Lakers.

Tematem szczytu jest „akceleracja” – TRON zamierza skoncentrować się na wspieraniu deweloperów oraz odkrywaniu nowych zastosowań i potencjalnych partnerstw. Już wcześniej ogłoszono, że na konferencji przemawiać będą znane i ważne osobistości.

Oprócz blockchainowych praktyków, na szczyt zaproszeni będą prelegenci „ciężkiej wagi”, jak również wpływowi liderzy opinii ze wszystkich dziedzin życia. Liderzy z takich dyscyplin jak polityka, edukacja, e-commerce (…)  włączą się do dyskusji na temat łańcucha bloków. Podzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi inwestycji i zarządzaniem majątkiem z perspektywy politycznej, ekonomicznej i kulturalnej.

Gwiazdy wspierają krypto

Coraz więcej celebrytów wspiera kryptowalutowe projekty. Eminem w swojej najnowszej płycie „Kamikaze” określił bitcoin’a nowym „mainstreamem” – „now everybody doing bitcoin.” Akon, autor dwunastu przebojów z Billboard Top Ten Hits, stworzył własną kryptowalutę AKOIN. Ma być ona środkiem płatności w „Akon Crypto City”, senegalskiego miasta, które prezydent tego kraju przekazał Akon’owi. Z kolei Micheal Owen, sławny angielski piłkarz, wiosną rozpoczął współpracę z singapurską platformą Global Crypto Offering Exchange (GCOX). Wydany przez nią token OWN będzie reklamowany i promowany jego nazwiskiem. Świat polityki także wkracza w krypto środowisko – były prezydent USA Bill Clinton wygłosił główną przemowę na konferencji nt. globalnych płatności organizowaną przez Ripple.

W międzyczasie, U.S. Securities and Exchange Commission (SEC) wydał ostrzeżenie, że promocja Initial Coin Offerings (ICO) wspierana przez celebrytów może być nielegalna. Czy gwiazdy, takie jak Kobe Bryant, mają czego się obawiać?

Celebryci […] używający mediów społecznościowych do publicznego rekomendowania kupna akcji czy podejmowania innych inwestycji […] moogą działać niezgodne z prawem.

Komentarze