Kim jest Joerg Molt i co ma wspólnego z powstaniem Bitcoina?

2 019

Joerg Molt był ostatnio hostem konferencji Instytutu SIMS przy Symbiosis International University, gdzie został przedstawiony jako „współzałożyciel Bitcoin”. Jego wystąpienie okazało się niezwykle kłopotliwe i żenujące zarazem zarówno dla publiczności, jak i organizatorów. Kim jest Joerg Molt i czy ma cokolwiek wspólnego ze stworzeniem bitcoina?

Nowy „Faketoshi”

Molt był ostatnio na konwencie, na którym został przedstawiony jako „współzałożyciel Bitcoin”. Nie jest jasne, w jaki sposób udało mu się zdobyć miejsce na event i pozwolenie na występ na scenie, ale najwidoczniej wprowadził w błąd całą publiczność.

Reputacja Instytutu SIMS w Indiach spadła gwałtownie po wystąpieniu, jakie „zaserwował” wszystkim Molt. Wiele wskazuje na to, że organizatorzy wydarzenia nie sprawdzili dokładnie z czym ma zamiar „wyjść” na scenie ich gość. Teraz patrzy na to i śmieje się z tego cały świat.

Molt stwierdził, że jest właścicielem 250 000 BTC. To dość dziwna konfesja, tak naprawdę nie wiadomo w jakim celu Morg to powiedział. Niektórzy komentują, że być może uznał, że jeśli powie, że ma takie zasoby większość uzna to za wiarygodną oznakę tego, że jest „współzałożycielem Bitcoin”.

Joerg Molt? Crypto Twitter nie zostawia na jego osobie „suchej nitki”

Wypada stwierdzić, że aktualnie Joerg Molt wychodzi w twitterowych komentarzach na totalnego głupca. Wiele w tej materii stało się za sprawą @KennethBosak, który w swoim krótkim video wprost wskazuje na Molta i nazywa go oszustem. Co najdziwniejsze ten, który powinien być najbardziej zainteresowany wyjaśnieniem sprawy w ogóle nie zareagował na prowokację Bosaka.

W sprawę Morga został również niejako „umoczony” znany wszystkim Andreas Antonopoulos. Został bowiem przedstawiony z nim na wspólnym zdjęciu na Twitterze. Antonopoulous stwierdził, że selfie z „Faketoshim” jest spreparowane i że nie zna on osoby o nazwisku Joerg Molt. Co więcej dodał, że nie tylko wspólna fotografia jest oczywistym kłamstwem, ale jest nim również twierdzenie, że Niemiec posiada 250 000 BTC i że jest „współtwórcą Bitcoina”.

Kim jest Joerg Molt?

Teraz najlepsze. Profil o nazwie Joerg Molt został uruchomiony na Twitterze w lutym tego roku. W cover photo przedstawiona została zaś księżniczka Leia z Gwiezdnych Wojen. W opisie profilu czytamy, że Molt to „współzałożyciel” Bitcoina, siostra Satoshiego i że posiada 250 000 BTC. Dodatkowo na profilu pojawia się informacja, że wszystko, co znajduje na nim znajduje „jest poradą inwestycyjną”.

https://twitter.com/joergmolt/status/1191080447268274176

Co więcej, jeszcze dziś rano Molt odpowiedział wszystkim oponentom, że jest w stanie udowodnić, że nie jest oszustem:

https://twitter.com/joergmolt/status/1191218807408414722

W „dochodzeniu” kim tak naprawdę jest Joerg Molt pojawią się wiele ciekawych wątków. Jednym z nich jest historia z konferencji w Atlantic City, na której Morg miał zrobić jakiś trik z telefonem komórkowym osoby z widowni po czym stwierdzić, że właśnie zhakował blockchain Ethereum. @Solarboi26 polecił społeczności kryptowalutowej na Twitterze, aby uważać na tego człowieka:

Czy moc Crypto Twittera skutecznie ostudzi zapędy Molta? Zobaczymy. Tymczasem dajcie znać, co sądzicie o całej sprawie. Zapraszamy do dyskusji.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze