Karty płatnicze z motywami kryptowalutowymi od Revolut

Wiele usług oferowanych przez Revolut jest naprawdę przydatnych (wirtualne karty, możliwość kupowania dziesiętnych części drogich akcji, łatwa kontrola nad subskrybowanymi usługami). Inaczej jednak jest z usługą związaną z kryptowalutami, która początkowo nie oferowała niczego ciekawego.

Wysokie prowizje, brak możliwości przesłania zakupionych kryptowalut na własny portfel oraz niewielki wybór aktywów to największe wady usługi. Należy jednak zaznaczyć, że z czasem firma zaczęła zmieniać swoją politykę w kwestii wypłat i docelowo wszyscy użytkownicy mają zyskać taką możliwość. Z drugiej strony nie każdy potrzebuje bardziej rozbudowanych funkcji i chce otwierać konto na giełdzie, a korzystanie z Revoluta jest wyjątkowo intuicyjne.

Karty kryptowalutowe WHALE, WEN LAMBO?, WEN MOON?

Firma stale rozwija swoją ofertę, co potwierdza rozszerzenie oferty kart płatniczych o trzy nowe wzory związane z kryptowalutami. Użytkownicy mogą zamówić pomarańczową kartę z kultowym tekstem WEN LAMBO?, szarą z napisem WEN MOON? oraz niebieską ze wzorem WHALE, czyli popularnym określeniem kryptowalutowych „wielorybów”.

Czy karta kryptowalutowa od Revolut jest potrzebna?

Jeżeli ktoś korzysta ze standardowego planu Revolut, to zamówienie nowej karty wiąże się z opłatą w wysokości 53 PLN. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że nie są to karty, którymi można wydawać kryptowaluty (jak to mam miejsce w przypadku karty płatniczej Binance). Nowe karty Revolut to po prostu zwykłe karty płatnicze, które można wykorzystać do wydawania swoich PLN. Nawiązanie do popularnych określeń związanych z kryptowalutami należy więc traktować jako nic niewnoszącą ciekawostkę.

Kryptowalutowy wzór czy atrakcyjny cashback?

Dla entuzjastów kryptowalut może to być jednak okazja do zdobycia karty płatniczej zgodnej z ich zainteresowaniami. Często jednak takie osoby już od dawna korzystają z „prawdziwych” kart kryptowalutowych, szczególnie że ich używanie pozwala uzyskać atrakcyjne cashbacki za zakupy, co przekłada się na realne oszczędności. Przykładowo wspomniana karta od Binance wymaga obecnie posiadania tylko jednego BNB (w momencie pisania tekstu cena BNB wynosi niewiele ponad 1400 złotych), aby można było otrzymywać 2% cashbacku za praktycznie każde zakupy.

Komentarze