Karta Litecoin już niedługo umożliwi swobodne płatności w LTC!

Fundacja Litecoin ogłosiła nową kartę debetową! Produkt ten umożliwi użytkownikom dokonywanie płatności za pomocą LTC w taki sam sposób, jakby używali zwykłej karty debetowej.

Litecoin BlockCard

Karta Litecoin BlockCard to efekt współpracy między trzema różnymi markami – Litecoin, Bibox Exchange i Ternio. Zaprojektowano ją z myślą o każdym, kto codziennie dokonuje różnego rodzaju płatności i chce dokonywać ich za pośrednictwem kryptowalut.

https://twitter.com/LTCFoundation/status/1140998179569197056

Zgodnie z ogłoszeniem i informacjami, użytkownicy amerykańscy będą pierwszymi, którzy skorzystają z karty, a giełda Bibox zapewni płynne fukcjonowanie depozytów i wydatków.

“Uruchomimy specjalną edycję karty najpierw do dyspozycji rezydentów Stanów Zjednoczonych, a niedługo potem dla pozostałych klientów. Bibox oraz Litecoin Foundation zintegrują kartę bezpośrednio z giełdą i LoafWallet – oficjalnym portfelem Litecoin. Użytkownicy będą mogli dostać się do swoich środków bezpośrednio przez ten ekosystem.”

Twórca Litecoina, Charlie Lee, twierdzi, że nowa karta pomoże w ustanowieniu LTC jako mainstreamowej waluty. Użytkownicy wykorzystają ją do płacenia za podróże i hotele, usługi, zakupy i rozrywkę. Ponadto, w najbliższym czasie do użytkowników z USA przesłane zostaną instrukcje dotyczące rejestracji nowych kart debetowych.

Co na to cena LTC?

Dodatkowo, informacja o wprowadzeniu nowego i przełomowego produktu wpłynęła pozytywnie na cenę samego aktywa. W momencie, w którym większość kryptowalut znajduje się w stagnacji lub zalicza minimalne spadki ceny, Litecoin w ciągu 24 godzin zyskał 4,1%, a jego cena wynosi obecnie $137,35 za sztukę.

Jest prawdopodobne, że Karta Litecoin BlockCard okaże się w niedalekiej przyszłości istotnym punktem rozwoju branży. Będzie on potrzebny LTC do zwiększenia na trwałe swojej wartości. Obok nowego projektu Libra od Facebooka, LTC stanie się, miejmy nadzieję, pionierem masowej adopcji kryptowalut.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze