Abucoins

Bitmarket
Wiadomości

Karciana gra oparta o blockchain dostępna na platformach iOS i Android

Przed paroma dniami w sklepach Apple App Store i Google Play miała premierę gra Spells of Genesis (SoG). Jest to karciana gra fantasy, w której rozgrywkę oparto m.in. o blockchain. Równocześnie jest to jeden z pierwszych tego typu projektów  który wszedł do mainstreamu i może być zainstalowany na każdym urządzeniu mobilnym na świecie.

SoG została stworzona przez  szwajcarskie studio EverdreamSoft. Grę można przypisać do kategorii arcade, ale jej podstawą jest zbieranie i handel kartami oraz zbudowanie jak najsilniejszej talii kart. Końcem 2015 r. firma zebrała finansowanie na poziomie 934 Bitcoinów w zamian za emisję tokenów BitCrystals (BCY) poprzez tzw. ICO (Initial Coin Offering). Ostatecznie przydzielono 14 433 900 BCY dla inwestorów, a pozostała część została zniszczona.

BitCrystals zostało stworzone na platformie Counterparty, która jest tzw. Metacoinem działającym w sieci Bitcoin. Umożliwia tworzenie własnych tokenów, które są zabezpieczane przez sieć Bitcoina. BitCrystals można wymienić na Bitcoiny na wielu giełdach kryptowalut np. Poloniex czy Bittrex, a także na platformie ShapeShift. Cena za 1 BCY wynosi ok. 0,00024 BTC (0,3 $).

BitCrystals jest walutą używaną w trakcie rozgrywki do sprzedawania i kupowania kart. Te zaś są przechowywane na blockchainie, co sprawia, że mogą być używane również poza grą. Gracze posiadający dane przedmioty w grze są ich 100 % właścicielami. Mogą je przenosić do innych gier, które to umożliwią. Możliwy jest handel kartami również poza platformą, gdyż przedmioty w grze znajdują się poza bazą danych -są  zapisane są w „łańcuchu bloków”.

Technologia blockchain jest również główną częścią fabuły, dzięki rzadkim kartom symbolizującym znane kryptowaluty, usługi czy ludzi, np. karta Satoshi Nakamoto, Ethereum, a nawet „fork”, która symbolizuje obecnie trwającą debatę na temat zwiększenia bloku Bitcoina. W ten sposób Spells of Genesis pozwala graczom lepiej poznać środowisko i technologię Bitcoin oraz innych kryptowalut. Użytkownicy poprzez grę mogą odkrywać dotychczasową historię, a także narzędzia dostarczane przez różne technologie.

Przykładowe karty

Gry w sieci zawsze były ograniczone przez to, że wszystkie osiągnięcia graczy były niczym więcej jak danymi znajdującymi się na serwerze, które nigdy nie mogłyby zostać wyeksportowane do świata rzeczywistego. Dzięki zastosowaniu technologii blockchain użytkownicy mogą być nagradzani za poświęcony  czas i zdobyte osiągnięcia poprzez sprzedaż czy handel rzeczami z gier oraz kartami za prawdziwe pieniądze.

Przykładem podobnego rozwiązania może być Rarepepe – gra oparta na memach, która używa podobnego systemu do tworzenia i zapisywania kart na blockchainie. Możliwe jest ich wymienianie na BTC lub inne kryptowaluty. Mimo rosnącej mody na wykorzystywanie technologii blockchain w różnych dziedzinach to właśnie w branży gier można zauważyć, że technologia ta ma widoczny wpływ i zmienia sposób rozgrywki.

KP.

Podziel się:
Kantor bitcoin bez rejestracji

Blog Prezesa

Ten artukuł ma 5 komentarzy

 1. azjata Reply

  Ciekawa rzecz. Pytanie tylko czy legalne jest takie zarabianie? Tzn wygrywam w grze sporo tokenów i wymieniam je na btc. teraz wymieniam btc na złotówki i tutaj na pewno płacę podatek. Ale czy wcześniej też nie powinienem go zapłacić? Uważałbym na to

 2. kaźmirz Reply

  Tak jak kolega azjata radziłbym ostrożnośc przy zarabianiu w taki sposób, a przynajmniej do czasu dostania indywidualnej deklaracji podatkowej. Żeby potem nie zapukali smętni panowie do drzwi o 6 rano.

 3. kabanos Reply

  Ciekawa koncepcja, ale jak przedmówcy zastanawiam sie czy us nie bedzie się czepiac. Kwestia zapewne nieuregulowana, a potem dowalą karę za nieujawnienie dochodów ech

 4. Estructuras Metalicas Reply

  a mnie sie podoba idea blockchain w grach na komorki! chętnie bym zarobił $ grając 😀

 5. Platformy Reply

  Fajna gierka. Gorąco polecam handel na tej platformie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *