Kapitalizacja rynkowa kryptowalut spada poniżej 1 biliona USD

5 291

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut spada poniżej 1 biliona USD – byki walczą z niedźwiedziami o kontrolę na poziomie 21 000 $

Rynek kryptowalut rozpoczął tydzień od ciężkiego startu, gdy ceny spadły we wczesnych godzinach handlu w poniedziałek, co spowodowało, że całkowita kapitalizacja rynkowa na chwilę spadła poniżej 1 biliona dolarów.

Niedźwiedzie na Bitcoinie (BTC) zdołały przytłoczyć bycze wsparcie na poziomie 21 000 USD podczas wczesnej porannej wyprzedaży, która spadła na najwyższą kryptowalutę do dziennego minimum wynoszącego 20 898 USD, zanim pojawiły się wzmocnienia, które licytowały ją powyżej 21 200 USD.

Jak zauważył Jim Wyckoff, starszy analityk rynku w Kito, który stwierdził:

Według Wyckoffa, starszego analityka rynku w Kitco:

„Niedźwiedzie mają krótkoterminową przewagę techniczną, ponieważ dwumiesięczny trend wzrostowy na dziennym wykresie słupkowym został zanegowany. Byki w tym tygodniu pracują nad ustabilizowaniem rynku po ostatniej presji sprzedażowej”.

200-tygodniowa średnia ruchoma

Wszystkie oczy zwrócone są teraz na 200-tygodniową średnią kroczącą Bitcoina (MA), kluczowy poziom, który historycznie zapewniał wgląd w to, na jakim poziomie bessa osiągnie dno.

Poniedziałkowy spadek wyniósł BTC o 8% poniżej 200-MA według analityka rynku Rekt Capital, który opublikował poniższy wykres, zauważając, że:

„Historycznie, $ BTC ma tendencję do spadku od -14% do -28% poniżej 200-MA”.

Tym, którzy martwią się, że sugeruje to dalsze spadki, Rekt Capital pomógł uspokoić te obawy, wskazując, że „BTC już spadł o -21% poniżej 200-tygodniowego MA w połowie czerwca, co było bardzo zgodne z danymi historycznymi ”.

Jak na razie wszystkie oczy skierowane są na dolara amerykańskiego, który po raz kolejny rośnie w górę i wywiera presję na ryzykowne aktywa, jak podkreślono w poniższym tweecie niezależnego analityka rynku Michaëla van de Poppe.

Wyprzedaż w pełnej krasie

Ogólnie rzecz biorąc, rynek kryptograficzny doświadczył w poniedziałek pełnej wyprzedaży, przy czym stosunkowo niewiele tokenów zostało oszczędzonych przed spadkiem, ponieważ nawet stablecoiny były nieco na minusie.

Kilka jasnych punktów, to XYO, które zyskały 19,94% w obliczu powszechnej słabości, podczas gdy Energy Web Token (EWT) zyskał 12,24%, a EOS (EOS) wzrósł o 9,93%.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,01 biliona dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 40,4%.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze