Kapitalizacja rynkowa kryptowalut powraca powyżej 1 biliona USD

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut powraca powyżej 1 biliona USD po wybiciu Bitcoina, Ethereum i altcoinów.

Kapitalizacja rynku kryptowalut przekroczyła 1 bilion dolarów po znaczących tygodniowych dwucyfrowych zyskach na BTC, ETH i kilku altcoinów o dużej kapitalizacji.

Traderzy kryptowalut znaleźli powód do świętowania 18 lipca, gdy całkowita kapitalizacja rynkowa powróciła powyżej poziomu 1 biliona dolarów po tygodniach powszechnej wyprzedaży po tym, jak cena Bitcoin (BTC) spadła do rocznych minimów poniżej 18 000 USD.

Zielony dzień dla kryptowalut w dużej mierze podąża za pozytywnym dniem na tradycyjnych rynkach, które rosną skromnie pomimo szacunków analityków, że Rezerwa Federalna zamierza podnieść stopy procentowe o co najmniej 75 punktów bazowych na posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku 27 lipca.

Podczas gdy inwestorzy z zadowoleniem przyjmą dzisiejszą pozytywną akcję cenową, wielu analityków ostrzega, że ​​wzrost jest niczym innym jak pompą na rynku bessy. Przyjrzyjmy się obecnym najlepszym wykonawcom.

Bitcoin – 16% wzrostu

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że w ciągu ostatniego tygodnia Bitcoin znacznie zwyżkował, a w momencie pisania tego artykułu BTC posiada 16% tygodniowego zysku z ostatniego minimum na poziomie 18 907 USD.

Czołowa kryptowaluta znajduje się teraz w obliczu oporu, który znajduje się na 200-tygodniowej średniej kroczącej, która jest również górną granicą zakresu handlowego, w którym BTC został uwięziony od połowy czerwca.

Ten poziom okazał się trudnym orzechem do zgryzienia w ciągu ostatnich 5 tygodni, ponieważ wielokrotne próby przekroczenia tego poziomu spotkały się z odrzuceniem. Dopiero okaże się, czy Bitcoinowi uda się wyrwać z tego poziomu i ruszyć wyżej, czy też pozostać na dłużej w strefie między 19 000 a 22 000 USD.

Wzrost Ethereum z powodu Merge o 43%

Ethereum (ETH) również doświadczyło wzrostu tempa aprecjacji cenowej w ciągu ostatniego tygodnia, wzrastając o 43% z najniższego poziomu 1 005 USD 13 lipca do dziennego maksimum wynoszącego 1530 USD 18 lipca, najwyższego poziomu od 12 czerwca.

Etherum wykazało zwiększoną dynamikę od pomyślnego zakończenia 6 lipca połączenia w sieci testowej Sepolia. Kolejny wzrost ceny nastąpił 15 lipca, kiedy ogłoszono, że połączenie z siecią mainnet ma nastąpić 19 września.

Podczas gdy data 19 września jest wciąż niepewna i powinna być traktowana jako projekcja mapy drogowej, a nie jako twardy termin, perspektywa połączenia, które w końcu nastąpi po latach przygotowań, ekscytuje społeczność i prawdopodobnie napędza popyt na Etherum.

MATIC cały czas rośnie

Na froncie altcoinów Polygon (MATIC) nadal prowadzi grupę zwyżkujących tokenów po tygodniu publikacji kilku ważnych informacji, w tym o wyborze do udziału w programie akceleratora Disneya 2022. Token zyskuje 32,4% w ciągu ostatnich 24 godzin i znajduje się blisko oporu na poziomie 0,94 USD.

Inne znaczące wzrosty na wykresie 24-godzinnym to 19,6% dla STEPN (GMT), 18,9% dla Theta Fuel (TFUEL) i 17,6% dla Convex Finance (CVX).

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,019 bilionów dolarów, a stopa dominacji Bitcoina wynosi 41,6%.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx