Kanadyjskie miasto Innisfil akceptuje podatki w kryptowalutach

946
Pierwsze samorządowe (ang. municipality) miasteczko w Kanadzie opracowało, we współpracy z Coinberry, system płatności kryptowalutowych za podatki od nieruchomości.Kraina Wielkich Jezior

Przed kilkoma dniami dotarła do nas informacja mówiąca o tym, że jedno z miast, a właściwie miasteczek kanadyjskich akceptuje podatki od nieruchomości w kryptowalutach. Położone w południowo-wschodniej części prowincji Ontario, (80 km od Toronto) Innisfil zdecydowało się na ten krok przy współpracy z Coinberry.

27 marca Rada Innisfil zawarła umowę na pilotażowy, roczny projekt z Coinberry Limited, operatorem płatności kryptowalutowych w Kanadzie. Firma przy okazji ogłosiła uruchomienie nowej usługi Coinberry Pay, która będzie służyć rezydentom Innisfil w celu zapłaty podatku w kryptowalutach.

Projekt wystartuje w kwietniu, w wyniku czego rezydenci zyskają dodatkową opcję zapłaty podatku od nieruchomości na stronie internetowej miasta. Na początek włączony zostanie Bitcoin, choć z czasem entuzjaści mogą liczyć na Ethereum, Litecoina, Bitcoin Casha czy Ripple.

Płatność podatku odbędzie się przy użyciu Coinberry Pay, po czym środki natychmiastowo przekonwertowane na dolary kanadyjskie trafią do miastowego skarbca.Podatki w kryptowalutach

Jeśli nie widzieliście jeszcze naszego specjalistycznego działu przeznaczonego kwestiom prawnym, również podatkom, to serdecznie zapraszamy na serię Krypto LEX.

Wracając do miasta Innisfil, Burmistrz Lynn Dollin widzi potencjał w kryptowalutach:

[…] jesteśmy dumni z postawienia tak odważnego kroku, oferując nową, ekscytującą metodę płatności naszym rezydentom, […] Nie ma wątpliwości, że kryptowaluty przybierają na sile i popularności. Wchodząc w to teraz, jesteśmy pewni, że nasza “municipality” przoduje i daje sygnał światu, że jesteśmy naprawdę gotową na przyszłość i innowacyjność społecznością.


Co ma do powiedzenia, z kolei Andrei Poliakov, założyciel i CEO Coinberry odnośnie do pilotażowego projektu:

Przywódcy ze wszystkich szczebli władzy, którzy jako pierwsi rozpoznają korzyści płynące z “nowej ekonomii” będą pierwsi czerpać nagrody. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z osiągnięcia kroku milowego w historii adopcji kryptowalut w Kanadzie.Overstock, amerykańską spółka e-commerce już od jakiegoś czasu regularnie odprowadza podatki w kryptowalutach.

Jak Wam się podoba pomysł uiszczania podatków w kryptowalutach? Podzielcie się przemyśleniami poniżej.

Komentarze