Justin Sun: w tym roku ogłosimy współpracę z Ethereum

1 629
Justin Sun, CEO i założyciel Tron (TRX), zapowiedział rychłe rozpoczęcie współpracy z Ethereum. Pomimo twitterowych żartów Vitalika Buterina na temat Tron, kolaboracja ma zostać zainicjowana już w tym roku. Sun poruszył także kwestie ich nowego rozwiązania bazującego na drugiej warstwie oraz opartej na TRX wersji USDT. Co więcej, na drugi kwartał zaplanowane jest uruchomienie nowej sieci wyposażonej w opcje prywatności.

tron

W trakcie wywiadu udzielono w The Crypto Chick, Justin Sun skomentował działania założyciela Ethereum, Vitalika Buterina. Kanadyjczyk często nawiązuje do projektu TRX, wstawiając na swojego twittera zdjęcia i wpisy, które w humorystyczny sposób „docinają” jego CEO. Według niego, „konkurencja przynosi lepszy produkt”. Co więcej, uważa, że „już nawet w przeciągu tego roku będziemy świadkami współpracy, i to oficjalnej współpracy, Tron z Ethereum”.

Myślę, że w przyszłości będziemy [nawet] współpracować z wieloma deweloperami Ethereum oraz przedsiębiorstwami zbudowanymi wcześniej na Ethereum, aby rozwijać branżę kryptowalut.

Sun ogłosił również, że rozwiązanie dotyczące skalowalności oparte na drugiej warstwie zostanie zaimplementowane w drugim kwartale 2019 roku. Ma ono zwiększyć przepustowość transakcji przynajmniej 100 razy oraz zdecydowanie obniżyć opłaty transakcyjne. Justin Sun odnosił się już do niego za pośrednictwem twittera, jednak nie zdradził wtedy daty wprowadzenia zmiany. Jego nazwa brzmi Sun Network.

W wywiadzie poruszył także kwestię nowej wersji stablecoina Tether (USDT) bazującej na Tron. Rozpoczęcie jego emisji będzie miało miejsce 9 kwietnia. Ostatnio dwie popularne giełdy wirtualnych walut, Huobi Global oraz OKEx, ogłosiły, że będzie on kompatybilny z ich platformami. Według Sun’a, nowa wersja stablecoina umożliwi tańsze oraz szybsze transakcje niż w przypadku opartego na bitcoinie protokołu USDT – Omni. W drugim kwartale natomiast, Tron zamierza uruchomić „nową sieć z opcjami prywatności”. W celu jej stworzenia, Tron wykorzysta technologię stojącą za altcoinem Zcash (ZEC).

Jak sądzicie, czy na prawdę istnieje szansa na współpracę projektów TRX i ETH? Co taka kolaboracja mogłaby wnieść do branży?

Zapraszam do dyskusji!

Komentarze