John McAfee aresztowany? Grozi ujawnieniem tajnych informacji

Amerykańską osobowość świata kryptowalut i cyberbezpieczeństwa, John’a McAfee, prawdopodobnie aresztowały władze Stanów Zjednoczonych. Ludzie z jego otoczenia grożą ujawnieniem tajnych dokumentów, jeśli McAfee nie zostanie wypuszczony.

Zaginiony w akcji

John McAfee stale boryka się z problemami. W 2012 roku oskarżono go o morderstwo w Belize. Od tamtego czasu stale ucieka. Jak sam twierdzi, oskarżenia te są sposobem rządu na uciszenie go. Jak się okazuje – to może być już koniec ucieczki. “John McAfee aresztowany” – tak przynajmniej twierdzą osoby z jego środowiska.

W serii tweetów na oficjalnym koncie McAfee’ego, Rob Benedicto Pacifico Juan Maria Loggia-Ramirez, szef kampanii prezydenckiej Johna poinformował o sytuacji, w której znajduje się kontrowersyjny przedsiębiorca.

Po utracie kontaktu, Loggia-Ramirez stwierdził, że jeśli 73-letni McAfee’go aresztowała CIA, to opublikuje wrażliwe informacje – jakie? Do końca nie wiadomo. Sam McAfee jednak już wcześniej twierdził, że posiada chociażby informacje o tym, kim jest Satoshi Nakamoto – twórca bitcoina.

McAfee już od dłuższego czasu informował o konieczności zniknięcia z Twittera, gdyż poszukuje go CIA. Loggia-Ramirez podejrzewa, że McAfee wraz z żoną i przyjaciółmi zostali zatrzymani na jachcie podczas abordażu.

Jeśli McAfee nie skontaktuje się z Loggia-Ramirezem w ciągu planowanego okresu, ten wprowadzi w życie plan, który uruchomi serię wydarzeń znacznej wagi. Rzekome dane zgromadzone przez McAfee’go posiada kilka różnych osób o nieznanej tożsamości na całym świecie.

McAfee – wariat czy buntownik?

„John McAfee aresztowany” to nagłówek, który na pewno nie zaskakuje. McAfee znany jest społeczeństwu, jako człowiek, który z twórcy jednego z największych antywirusowych oprogramowań stał się symbolem lekkomyślności, uosobieniem teorii spiskowych i osobą o niepohamowanej wyobraźni.

W branży kryptowalut znany jest zakład McAfee’go oraz słynna akcja z 2017 roku. Wtedy milioner codziennie pompował niszowe projekty kryptowalutowe poprzez akcję “alctoin dnia”. Według różnych doniesień robił to za pieniądze.

Czy McAfee spełni swoje pogróżki? Już niedługo dowiemy się, jak to jest z nim naprawdę.

Komentarze