Joe Rogan: rząd USA wariuje na myśl o Bitcoinie

5 036

Chociaż nie brakuje osób, które zaczęły już ogłaszać bessę, przez cały czas przybywa zwolenników BTC. Wśród nich jest komentator sportowy Joe Rogan, twórca popularnego podcastu The Joe Rogan Experience.

Tylko na Twitterze konto Joe Rogan (@joerogan) obserwuje 8,8 mln osób. Wśród nich są oficjalne profile giełd Binance i Crypto com oraz minister transformacji cyfrowej Mychajło Fedorow.

Bitcoin to realna forma waluty

Podczas wczorajszego podcastu gościem Rogana był zawodnik Khalil Rountree. W pewnym momencie gospodarz podzielił się swoimi przemyśleniami na temat Bitcoina i uznał, że BTC jest obecnie realną formą waluty.

Myślę o Bitcoinie w ten sam sposób, w jaki myślę o wczesnym internecie. Uważam, że nie spodziewali się, że to nadejdzie, a teraz jest to realna forma waluty i można za nią kupować różne rzeczy. Myślę, że rząd wariuje.

„I think of Bitcoin in the same way I think about the early internet. I think they didn’t see it coming and now it’s a viable form of currency and you can actually buy things with it and I think the government is freaking out”.

Joe Rogan ostrzega przed CBDC

Rogan ostrzegł słuchaczy przed CBDC, które prędzej czy później USA mogą wprowadzić na wzór tego, co zrobiły Chiny (zobacz również: CBDC – perspektywy, możliwości i zagrożenia).

Nadejdzie czas, kiedy jakiś rząd, czy to rząd Stanów Zjednoczonych, czy inny, będzie próbował wdrożyć – wiem, że już to robią w Chinach – cyfrową i scentralizowaną walutę, którą będą mogli w pełni kontrolować. (…) To może być prawdziwa rzecz, która pozwoli im dosłownie ograniczyć to, na co wydajesz swoje pieniądze.

There’s going to come a time where some government, whether it’s the United States or another government, they’re going to try to implement – I know they already do it in China – but they’re going to try to implement a digital currency, a centralized digital currency that they can control. (…) That could be a real thing where they could literally limit what you spend your money on 1,000%”.

Może Cię zainteresować:

Komentarze