Jimmy Song o Bitcoinie | To „pokojowa rewolucja”

Jeden z deweloperów Bitcoina, Jimmy Song twierdzi, że kryptowaluta Bitcoin może być z powodzeniem narzędziem do wprowadzenia „pokojowej rewolucji”.

Jimmy Song o Bitcoinie w ciekawym wywiadzie

Song wygłosił swoje uwagi podczas wywiadu dla Maxa Keizera. „Najważniejszą rzeczą, którą daje Bitcoin jest decentralizacja władzy monetarnej” – mówi Song (wypowiedź zaczyna się w 13:40 minucie):

Song twierdzi w wideo, że krypto może podnieść indywidualność ponad dominację korporacji i rządu, ponieważ jest zdecentralizowana.

Wskazał też na protesty Gilets Jaunes (Żółte Kamizelki) w Paryżu, które nie zdają sobie sprawy, że krypto może pomóc im obalić zakorzenione zepsucie wielkiego rządu, wielkiego biznesu i banków, przeciwko którym protestują.

„Tego właśnie wiele osób nie dostrzega: władza monetarna jest wielką siłą na świecie” – wyjaśnia Song. „To ludzie pociągają za sznurki i to oni naprawdę kierują światem.”

Zabierzmy władzę w rąk banków

Song dodaje, że jeśli Żółte Kamizelki naprawdę chcą wprowadzić zmiany, powinni zacząć od decentralizacji starego systemu finansowego.

„Wszystkie te ruchy protestacyjne – to, co robią, zmierza w kierunku ustalenia, kto rządzi. To, co powinni naprawdę robić, to przywrócenie mocy sprawczej do siebie, czyli dążyć do decentralizacji władzy. To zaś jest możliwe razem z Bitcoinem.”

Zamiast protestować na ulicach, gdzie ryzykują zranieniem lub śmiercią, Song mówi w wideo, że Gilets Jaunes powinni pracować za kulisami, aby uwolnić wszystkich od kajdan wielkiego rządu i dużych banków. Jest to, wg niego, o wiele spokojniejsza rewolucja, możliwa dzięki Bitcoinowi.

Co ciekawe, jeden z protestujących Yellow Vest w Paryżu został niedawno zauważony w kamizelce z napisem „Kup Bitcoin”.

Song: Przestańmy tak obsesyjnie patrzeć na ceny kryptowalut

Poproszony o komentarz na temat rynku niedźwiedzia i ostatnich wahań cen, Jimmy Song stwierdza w filmie, że lepiej dla takich deweloperów jak on ignorować tego typu doniesienia i dane.

„Myślę, że [BTC] jest ideałem Cypherpunk, więc tak naprawdę aktualna cena nie za bardzo jest w tej chwili istotna” – mówi Song. „Ważni są ludzie, którzy nad tym pracują, wierzą w to w dłuższej perspektywie. Wszyscy jesteśmy w tym na dłuższą metę.”

Wzrost cen może być dla wielu ludzi bardzo dużym rozproszeniem. Kiedy cena idzie w górę wszyscy zastanawiamy się, ile mamy Bitcoinów i co możemy kupić, więc bardzo łatwo można się rozproszyć, gdy pojawi się hossa. Podczas bessy nie myśli się tak bardzo o cenie. Zamiast tego ludzie zabierają się do pracy i rozwoju projektów, które mogą być przydatne. To jest pozytywne zjawisko – twierdzi Song.

Zgadzacie się z punktem widzenia Jimmiego Songa? Dajcie znać w komentarzach, co myślicie.

Komentarze