Jedna z największych firm inwestycyjnych wprowadza produkt oparty na Bitcoinie

Ukraiński bank rozpoczyna współpracę z firmą Fintech
Kolejny potentat z branży finansowej zdecydował się na rozszerzenie swojej działalności w zakresie wirtualnych walut. Nie tak dawno, holding finansowy JP Morgan Chase & Co. stworzył JPM coin. Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) we współpracy z Bankiem Światowym wyemitował „Learning Coin” – wirtualną walutę bez wartości, która ma przybliżyć schemat działania blockchaina. Teraz jedna z największych firm inwestycyjnych na świecie Fidelity Investments postanowiła wprowadzić do obrotu produkt bazujący na Bitcoinie (BTC).

firm inwestycyjnych

Amerykańska firma inwestycyjna Fidelity Investments ma rozszerzyć swoją działalność w zakresie kryptowalut i wprowadzić możliwość trejdowania produktem bazującym na kursie Bitcoina. Fidelity dołączy do grona brokerów takich jak E*Trade Financial Corp. i Robinhood, którzy mają już tego typu usługę w swoich ofertach. Przedsiębiorstwo z Bostonu skupi się jednak na klientach instytucjonalnych, co odróżni ich od wspomnianych brokerów. Informacje pochodzą z anonimowego źródła i zostały opublikowane w Bloomberg.

Fidelity Investments stworzyło jednostkę pomocniczą Fidelity Digital Assets zajmującą się wirtualnymi walutami w październiku. Do tej pory wśród ich usług można było znaleźć przechowywanie kryptowalut. Natomiast za kilka tygodni filia rozpocznie oferowanie instrumentów pochodnych (OTC) opartych na cyfrowych walutach. Chociaż firma nie potwierdziła tych informacji, to nie ukrywa, że w przyszłości chce powiększać integrację ze środowiskiem kryptowalut.

Mamy już wyselekcjonowany zestaw klientów, którzy będą obsługiwani przez naszą platformę. […] Zamierzamy poszerzać zakres naszych usług w ciągu następnych tygodni i miesięcy w oparciu o potrzeby naszych klientów, regulacje i inne czynnki. Aktualnie, nasze usługi koncentrują się na Bitcoinie.

firm inwestycyjnych

Ostatnia ankieta przeprowadzona przez Fidelity również potwierdza zainteresowanie klientów instytucjonalnych Bitcoinem i innymi cyfrowymi walutami. 22% z 400 instytucjonalnych respondentów przyznało, że w swoim portfolio posiadają kryptowaluty. Z kolei prawie połowa z nich jest zainteresowana włączeniem cyfrowych aktyw do swoich portfeli inwestycyjnych.

Coraz więcej instytucjonalnych inwestorów zaczyna przygodę z cyfrowymi walutami, czy to bezpośrednio czy poprzez usługodawców. Dzieje się tak, ponieważ potencjalny wpływ technologii blockchain na stare i nowe rynki finansowe jest coraz czytelniejszy.

Komentarze