Jedna z największych kopalń deklaruje poparcie dla Bitcoin SegWit

F2Pool ogłosiło poparcie dla Bitcoin SegWit. Przed paroma dniami taką samą ścieżkę pool obrał w przypadku Litecoina, gdzie aktywacja SegWit jest już w toku. Tym samym poprzednie spekulacje na temat ewentualnego wsparcia okazały się prawdą.

Wang Chun, założyciel F2Pool, ogłosił na Twiterze wyniki ankiety przeprowadzonej wśród górników. Wg niej 56% minerów opowiedziało się za SegWit, równocześnie odrzucając UASF. Ankieta jednak nie dawała wyboru pomiędzy SegWit lub jego odrzuceniem. Trzeba było określić w niej własne stanowisko w kwestii poparcia dla UASF lub SegWit. Nie można zatem wnioskować jakie jest faktycznie poparcie dla tego rozwiązania pomiędzy górnikami F2Pool.

bitcoin segwit

Sama decyzja wydaje się być lekkim zaskoczeniem i wielu wciąż uważa, że nie jest ostateczna. Przypomnijmy bowiem, że F2Pool niedawno ogłosiło swoje wsparcie dla implementacji SegWit na Litecoinie. Niedługo potem jednak Wang Chun napisał na Twitterze, iż musi „przemyśleć sprawę”. Wyniknęło z tego powodu lekkie zamieszanie i zdezorientowanie w środowisku, co można było zauważyć obserwując cenę LTC. Wkrótce jednak Charlie Lee – twórca Litecoina – ogłosił, że przekonał założyciela F2Pool do pozostania przy SegWit. Ostatecznie proces aktywacji w Litecoinie jest już w toku, a wzrok Wanga skierował się w stronę Bitcoina.

56% użytkowników wyraziło poparcie dla Bitcoin SegWit, zgadzając się tym samym, że UASF jest złym rozwiązaniem. W związku z tym uszanujemy wasz wybór i wkrótce rozpoczniemy implementacje SegWit zarówno w Litecoinie i Bitcoinie.

napisał na Twitterze Wang Chun

F2Pool dysponuje obecnie ok. 9,7% mocy sieci, co plasuje go tuż za podium. Wg założyciela jego pool już zaczął kopać bloki SegWit lecz przełączenie całej mocy na SegWit jeszcze trochę potrwa. Gdy się to stanie poparcie dla SegWit wyniesie ponad 30%

bitcoin segwit
Podział mocy kopalni; źródło blockchain.info

MW.

Komentarze