Japońskie miasto oficjalnie akceptuje płatności w Bitcoinach

Położone w północnej części Japonii miasto Hirosaki znane jest z odbywającego się tam Festiwalu Kwiatu Wiśni. W trakcie tegorocznej edycji będzie można ofiarować datki na kultywację dorocznej imprezy poprzez Bitcoiny.

Miasto położone jest w bardzo malowniczej okolicy, a tym samym przyciąga wielu turystów. Poza wspomnianym festiwalem można tam podziwiać wiele ruin zamków i fortec z XVII w. Okolica znana jest jednak przede wszystkim z doskonałych warunków do rozwoju wiśni. Nie bez powodu Japonia nazywana jest Krajem Kwitnącej Wiśni, zatem do Hirosaki ściągają dziesiątki tysięcy turystów.

Tegoroczny festiwal jest szczególny ze względu na jego 100 edycję. Nie trudno zatem domyślić się, że powinno przyjechać więcej osób niż zwykle. Będzie to zatem doskonała okazja także do promocji Bitcoina. Rada miejska zdecydowała, że dotacje w Bitcoinach zostaną przeznaczone przede wszystkim na ochronę upraw wiśni jak i naprawę wielu monumentów i murów w tamtejszych zamkach. Rada podkreśla, że promocja będzie obustronna, gdyż na akceptacji takiej nowości technologicznej zyska nie tylko sam Bitcoin, ale też miasto.

Uważamy, że donacje w Bitcoinach będą efektywną metodą promocji miasta Hirosaki, Festiwalu Kwiatu Wiśni i zamków – zwłaszcza dla osób żyjących poza Japonią. Zbierając dotacje ze źródeł zamorskich cechy blockchain takie jak szybkie płatności, niskie koszty czy wysoka transparentność i bezpieczeństwo transakcji, zwiększają efektywność pozyskiwania funduszy

– można przeczytać w oświadczeniu rady

Przypomnijmy, że od 1 kwietnia Bitcoin jest w pełni legalną metodą płatności w Japonii, a same akceptacje postępują zaskakująco szybko. Szacuje się, że do lata liczba miejsc akceptujących Bitcoina wzrośnie do ponad 250,000. Z kolei akceptacje przez takich gigantów japońskiego rynku jak Bic Camera przyczyniają się do jeszcze większej popularyzacji Bitcoina i sprawiają, że ten może dotrzeć do większej liczby użytkowników.

 

MW.

Komentarze