Jakich zysków spodziewa się Binance w 2018 roku?

1 772
Giełda kryptowalut Binance spodziewa się, że jej zyski w 2018 roku, wyniosą między 500 milionów, a 1 miliard dolarów, powiedział w dzisiejszym wywiadzie Bloomberga prezes Binance Changpeng Zhao

Platforma odzyskuje swoje obroty po tygodniu, w którym wystąpiły trudności techniczne. Giełda czasowo zawiesiła wszystkie transakcje, o czym szerzej pisaliśmy na łamach Bithub.pl

Prezes Zhao @cz_binance ujawnił, dane, które obalają hipotezę, że sukces giełdy kryptowalutowej jest uzależniony od cen rynkowych. Pomimo, że na rynku Bitcoin (BTC) rządzą aktualnie niedźwiedzie, co doprowadziło do spadku ceny poniżej 7.000 dolarów, to w pierwszej połowie tego roku, giełda zarobia 300 milionów dolarów.

Aktualnie Binance, według portalu CoinMarketCap jest liderem, pod względem dziennych wolumenów w handlu kryptowalutami. Dzienny wolumen na giełdzie, wynosi 1,2 miliarda dolarów,
a liczba użytkowników korzystających z giełdy wyniosła 10 milionów. Giełda rozpoczęła swoją działalność w lipcu 2017 roku. Na początku roku 2018 Binance miała 2 miliony użytkowników, kiedy rynek osiągnął szczyt pod koniec zeszłego roku, giełda osiągnęła dzienny wolumen sięgający 11 miliardów dolarów.

Kolosalne zyski giełdy są kołem zamachowym dla giełdy, która wciela w życie ambitny plan ekspansji. Już wkrótce, giełda będzie obsługiwać rynek w Ugandzie i na Bermudach, na którym mają zostać uruchomione pary walutowe FIAT.

Konkurencja pomiędzy giełdami kryptowalut

Konkurencja na rynku giełd kryptowalutowym jest bardzo mocna. Znaczące giełdy, w tym Huobi i Coinbase, również wchodzą  na w nowe rynki.
Huobi rozpoczęła oferować swoje usługi w Australii 5 lipca, a w trzeci kwartale tego roku planuje umożliwiać operacje wymiany cyfrowych walut w Londynie.

Coinbase w międzyczasie przygląda się Japonii i zabezpiecza amerykańską licencję bankową, o której niedawno informował Cointelegraph.

Prezes Binance spodziewa się, że w 2018 r. Zysk netto wyniesie od 500 milionów do 1 miliarda dolarów. Pierwsza połowa przychodów wyniosła około 300 milionów dolarów. Warto zauważyć, że giełda podczas  8 miesięcy swojej działalności, wyprzedził pod względem zyskowności Deutsche Bank istniejący od prawie 150 lat. Spodziewane zyski giełdy mieszczą się w bardzo szerokim zakresie, jednak wartości robią wrażenie.

Podziel się z nami swoją opinią na temat giełd kryptowalutowych. Czy zgadzasz się, że niskie ceny kryptowalut nie wpływają na zyski giełd ? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze