Jaka bessa ? Poziom zaufania konsumenckiego wysoki wśród właścicieli kryptowalut

7 329

Jaka bessa ? Zaufanie konsumenckie wyższe wśród właścicieli kryptowalut niż u pozostałej części populacji

Firma badawcza stwierdziła, że ​​rozbieżność jest częściowo wyjaśniona faktem, że przeciętny właściciel krypto jest konsumentem, który „bardziej prawdopodobne, że będzie bogatszy, młodszy i męski” niż przeciętny dorosły w USA.

Zaufanie konsumentów jest znacznie wyższe wśród właścicieli kryptowalut niż u przeciętnych dorosłych Amerykanów, a właściciele kryptowalut mają 16,4 punktu wyżej w indeksie nastrojów konsumentów.

Raport firmy badawczej Morning Consult z 7 lipca pokazuje, że chociaż średnie nastroje dorosłych konsumentów w Stanach Zjednoczonych (USA) spadły o 13,5% od połowy stycznia, zaufanie wśród właścicieli kryptowalut utrzymało się stosunkowo lepiej, spadając tylko o 8,1% w tym samym okresie.

Firma badawcza stwierdziła, że ​​rozbieżność jest częściowo wyjaśniona faktem, że przeciętny właściciel krypto jest „bardziej bogatszy, młodszy i męski” niż przeciętny dorosły w USA.

„W ostatnich miesiącach wiek był jednym z największych czynników różnicujących zaufanie konsumentów, ponieważ stałe dochody, zagrożenia dla zdrowia i wspomnienia wcześniejszych epizodów wysokiej inflacji w Stanach Zjednoczonych sprawiają, że starsi Amerykanie są bardziej pesymistyczni”.

Raport stwierdza, że ​​​​mężczyźni milenijni, którzy zarabiają co najmniej 100 000 USD rocznie, są najbardziej prawdopodobnymi osobami, które posiadają krypto, chociaż dorośli z pokolenia Z również wykazują dość wysoki poziom posiadania kryptowalut. Najmniej skłonni do hodlów pozostają kobiety z pokolenia wyżu demograficznego.

Raport przytacza wysokie oczekiwania cenowe respondentów dotyczące Bitcoina (BTC) jako czynnik napędzający ich optymizm, zauważając, że przeciętny użytkownik krypto spodziewa się, że cena odbije się z powrotem do 38 000 USD w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Dzieje się tak pomimo tego, że niektórzy eksperci uważają, że Bitcoin pozostanie na boku w przewidywalnej przyszłości i może spaść nawet do 16 000 USD.

Odzyskanie ceny jest prawdopodobnie ważne dla przeciętnego posiadacza kryptowalut, ponieważ większość właścicieli kryptowalut – 66% postrzega kryptowaluty przede wszystkim jako sposób na zarabianie pieniędzy, a nie używanie ich do wysyłania lub jako środka płatności, zgodnie z raportem.

Bitcoin był najpopularniejszą kryptowalutą posiadaną przez Amerykanów. Posiada go 75% amerykańskich właścicieli kryptowalut. Warto zauważyć, że stablecoin USD Coin (USDC) i natywny token blockchain Solana (SOL) odnotowały 4% wzrost własności od stycznia.

W raporcie zauważono również, że rośnie udział Amerykanów opowiadających się za większymi regulacjami dotyczącymi przestrzeni kryptowalutowej. Odsetek Amerykanów, którzy uważają, że rynek powinien być bardziej rygorystycznie regulowany, wzrósł z 17% w styczniu do 21% w czerwcu.

Raport przypisuje zwiększone wezwanie do regulacji „obecnemu środowisku zwiększonej zmienności” wynikającemu z upadku ekosystemu Terra.

Raport zatytułowany „The Crypto Report: Our Analysts on the State of Cryptocurrency” czerpie dane z trzech ankiet. Dwie ankiety przeprowadzono na odpowiednio 2200 do 4400 i 6000 dorosłych Amerykanów. Trzecia była przeprowadzana co miesiąc w 15 do 17 różnych krajach i ponownie od 1 do 7 czerwca 2022 r. na 1000 dorosłych z każdego kraju.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze