Kryptowaluta IOTA odnotowuje 16% wzrost ceny w ciągu 24 godzin
W ciągu weekendu zespół kryptowaluty IOTA ogłosił wydanie portfela kryptowalutowego na komputery stacjonarne, w otwartej wersji beta, prawie trzy miesiące po uruchomieniu aplikacji Trinity Mobile. Ponadto, japońska korporacja Fujitsu nawiązała współpracę z IOTĄ i jest gotowa wprowadzić rozwiązania firmy do swoich systemów. Wiadomości o współpracy i wydaniu portfela pomogły zwiększyć notowania ceny kryptowaluty. Od piątku, IOTA odnotowała wzrost o ponad 16%, z poziomu 0,50$ do 0,61$.
Portfel Trinity od dawna uważany jest za jeden z wielkich osiągnięć zespołu IOTA. Aktywa cyfrowe nadal wymagają bezpiecznego i nieskomplikowanego sposobu rozliczania oraz przechowywania środków. Pod koniec maja, fundacja IOTA wydała portfel mobilny, a teraz zoptymalizowała portfel Trinity dla użytku komputerów stacjonarnych. Aplikacje oparte są na React i zbudowane za pomocą React-Native (mobilna aplikacja) i Electron (komputery stacjonarne). Kod portfela został zawarty na portalu GitHub.
„Trinity został przyjęty przez Fundację IOTA w celu zapewnienia bezpieczeństwa szerszej społeczności, że portfel jest bezpieczny w użyciu i wolny od niebezpieczeństw. Następnie poddaliśmy Trinity 2 zewnętrznym recenzjom, ćwiczeniom modelowania zagrożeń i audytowi bezpieczeństwa, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszym użytkownikom. Wszelkie zagrożenia lub błędy zidentyfikowane podczas tych dwóch zewnętrznych recenzji zostały sprawdzone i załatane w razie potrzeby.”
Poniżej przedstawiony jest wykres ceny IOTA. Po ogłoszeniach, zarówno współpracy Fujitsu, jak i wydania portfela Trinity – cena kryptowaluty poszybowała w górę.
Dyrektor Fujitsu, Leopold Sternberg, powiedział, że japoński gigant technologiczny jest „dobrze wyposażony, aby pomóc wdrożyć rozwiązania jako nowy standard systemu” i mówił o celach Fujitsu w zakresie „rozwoju i współtworzenia innowacyjnej technologii wraz z klientami”. W ostatnich miesiącach, fundacja IOTA pracuje nad promocją swojej technologii w przemyśle motoryzacyjnym i elektronicznym. Również ostatni projekt współpracy z Volkswagenem, Digital CarPass, jest bliski ukończenia. Projekt wykorzystuje protokół IOTA do gromadzenia danych telemetrycznych z pojazdów i śledzenia przebiegu w komisach samochodowych.
#Fujitsu is the leading Japanese information & communication technology company & the world’s 5th-largest IT services provider. Fujitsu offers a range of technology products, solutions, & services. Approximately 140,000 employee support customers in more than 100 countries. #IOTA pic.twitter.com/13pC5dXarD
— IOTA News (@iotatokennews) August 24, 2018
IOTA i współpraca z ONZ
W maju br., IOTA miała rozpocząć współpracę z UNOPS (United Nations Office for Project Services). Według komunikatu, celem współpracy jest zbadanie potencjału technologii dla zwiększenia efektywności organizacji. Firma miała wspomóc płatności, transakcje, archiwizację dokumentów, łańcuch dostaw z dostępem dla UNOPS jak i jego partnerów zewnętrznych.
Co sądzicie o projekcie IOTA? Zapraszamy do dyskusji!